רשויות החוק בפולין עצרו גבר בריטי שניסה לחצות את הגבול לרוסיה כדי "לפגוש את החברה שלו". לפי הדיווחים של משמר הגבול הפולני, החשוד – שפרטי זהותו לא פורסמו – נתפס בזמן ששוטט ביער סמוך לגבול עם מחוז קלינינגרד, שנמצא על חופי הים הבלטי בין פולין וליטא.

תיעוד של החשוד משוטט סמוך לגבול פורסמו בכלי התקשורת הפולנים. בסרטון אפשר לראות את הבריטי הולך עם פנס על דרך עפר מוקדם בבוקר. דוברות משמר הגבול הפולני התייחסה למקרה בהודעה לתקשורת וציינה שהאיש טען כי הוא בדרך לסיינט פטרסבורג כדי לפגוש את חברתו, אותה הוא "הכיר ברשת".

"בסביבות השעה 05:30 בבוקר, מצלמות של משמרת הגבול תיעדו גבר מתהלך סמוך לציר הגבול", צוין בהודעה. "החשוד הבריטי נעצר ובחקירתו, טען שמערכת הניווט שלו הובילה אותו למקום בטעות". בהמשך דווח כי כמה שעות קודם לכן אותו גבר ניסה לעבור במעבר הגבול הסמוך לעיירה גזחוטקי, צפון פולין, עם רכב BMW שהיה ברשותו.

"האיש רצה לחצות את הגבול לרוסיה", נכתב בהמשך ההודעה. "מטרת הביקור הייתה לפגוש אישה שהוא הכיר באינטרנט. לאיש לא הייתה ויזה ולכלי הרכב שלו לא היה אישור להיכנס למדינה".

החשוד בסופו של דבר נדרש לשלם קנס בשווי 120 אירו ושוחרר ממעצר. גורמים המעורים בפרטי המקרה ציינו שהבריטי אמר לשוטרי משמר הגבול שבכוונתו לנסות להיכנס לרוסיה דרך ליטא.