גבר בריטי שלא ביקר אצל רופא השיניים שלו 27 שנים, נאלץ להסיר את הלסת שלו, לאחר שהרופא הבחין בגידול בגודל אגרוף בלסתו.

דארן וילקינסון, בן 51, אובחן בגידול נדיר בשם Ameloblastoma, לאחר שבביקור ברופא השיניים נראה "צל גדול" במרכז גולגולתו. וילקינסון, שגר עם אשתו מל בת ה-53, בשפילד, נאלץ להסיר 90 אחוז מהלסת שלו, וכעת הוא לא מסוגל לדבר, לאכול או לשתות.

"כבר שנים אני מנסה לקבוע לו תור אצל רופא השיניים", סיפרה אשתו מל. "בסופו של דבר, הצלחתי. הוא כל כך פחד מרופא השיניים שהוא לא הלך אליו 27 שנים. כשהוא חזר ממנו, הוא היה לבן כמו סיד. צילום הרנטגן שלו הראה חור שחור גדול במרכז הפנים שלו, ורופא השיניים אמר שהוא מעולם לא ראה דבר כזה. הוא היה מתעורר בבוקר עם דם על הכרית, והנשימה שלו מהפה הייתה מלווה בריח רע. חשבתי פשוט שהוא לא מצחצח שיניים כמו שצריך".

דארן וילקינסון, לא ביקר אצל רופא שיניים 27 שנים
דארן וילקינסון, לא ביקר אצל רופא שיניים 27 שנים | צילום: none, twitter

וילקינסון הופנה כמקרה שאינו דחוף לבית החולים צ'ארלס קליפורד בשפילד, ואחרי שני ביופסיות אושר כי מדובר בגידול גדול ואגרסיבי, המכונה אמלובלסטומה, שצריך להסירו בהקדם האפשרי.

במהלך הניתוח, שנדחה בהתחלה בשל הקורונה, הוסרו 90 אחוז מהלסת התחתונה של וילקינסון, והוכנסו במקומה לוחות טיטניום. למרבה הצער, הוא הוזעק לניתוח חירום בגלל אלח דם (מצב רפואי מסכן חיים), ובסופו של דבר עבר שישה ניתוחי חירום, עקב סיבוכים וזיהומים.

"חג המולד היה גיהינום, בגלל שכבר ידענו שזה יכול להיות גידול. אסור היה לו לאכול שום דבר מוצק, כי הלסת שלו הייתה כל כך דקה ופשוט יכולה הייתה להישבר", מספרת מל. "מדובר בגידול כל כך נדיר, מדובר בסיכוי של אחד לחמישה מיליון לחלות".

דארן וילקינסון, לא ביקר אצל רופא שיניים 27 שנים
דארן וילקינסון, לא ביקר אצל רופא שיניים 27 שנים | צילום: none, twitter

כעת, הרופאים מתכננים להשתיל עצמות מרגלו התחתונה כדי לנסות לבנות מחדש את לסתו. במהלך התקופה הקים וילקינסון קבוצת תמיכה לאנשים שסובלים מאבחנות דומות, על מנת להעלות את המודעות לגידולים לא ידועים, וכן במטרה לגייס כספים לחקר סרטן העצמות.