זעם בספרד: קבוצת פעילי זכויות בעלי החיים AnimaNaturalis פרסמה לאחרונה תמונות של אריות ים מוזנחים ומכוסים באצות, כחלק ממאמציהם לסגור גן חיות קטן הממוקם באתר הנופש Magdalena Peninsula שבעיר סנטנדר. מדובר בגן חיות שכבר חטף ביקורות בעבר על היחס המשפיל שבו הוא נוקט כלפי החיות שמאכלסות אותו, וכעת, טוענת קבוצה כי מדובר בפלשבק לימים הרעים שלו, ודורשת להפסיק את פעילותו.

בתמונות בין היתר ניתן לראות כיצד כלבי הים סובלים, כשחלק מהפעילים תיארו אותם כפשוט ״מחכים למותם״. אפשר לראות אותם מכוסים באצות ואת אחד מהם אף שוכב חסר חיים. ״התמונות הללו מתארות יחס מחפיר ובלתי נתפס כלפי החיות, ואנחנו רואים גם דברים כמו אריות ים שמוחזקים בכלובים ללא מים״, אמר חבר מועצת סנטנדר דניאל פרננדז. ״זה לא היה מתקבל על הדעת בשום מקום אחר בעולם, אבל זה אפילו מפתיע יותר כשזה קורה בעיר שרוצה להציג את עצמה כאטרקציה תיירותית״.

כתוצאה מפרסום התמונות קמו שתי יוזמות לסגירת גן החיות: הראשונה היא מכתב רשמי שיצא מטעם ארגון AnimaNaturalis למועצת העיר, עליו חתמו יותר מ-6,000 איש. השנייה היא עצומת רשת באתר Change.org, עליה חתמו יותר מ-26 אלף גולשים.

אלא שגופים שמרניים במועצת העיר מסרבים לעשות זאת, ואף הצליחו לדחות את הדיון בנושא. ראשת העיר של סנטנדר ג׳מה איגואל, אשר שייכת לגוש הימין השמרני במפה הפוליטית, הכחישה שהחיות שבגן החיות סובלות מהזנחה וטענה כי התמונות הוצאו מחוץ להקשרן: ״זו תמונה של בעל חיים ישן״, אמרה, ״ואריה הים המת לא היה במקום שבו אנשים יכולים לראות אותו משום שהיה ידוע שהוא חולה״.