פרטים חדשים על פרשיית הרצח של הסטודנטית מסנט פטרסבורג נחשפו, כאשר ברוסיה פרסמו תיעוד מטריד שמציג, לכאורה, את אולג סוקולוב זורק תיקים המכילים את שרידי גופתה של הסטודנטית אנסטסיה יסצ'נקו אל תוך נהר המויקה.

פרשת הרצח התפוצצה לאחר שהפרופסור המוערך להיסטוריה נמשה על ידי הרשויות ממי הנהר הקפואים, כשהוא שיכור ועל גבו תיק שהכיל את זרועותיה הכרותות של הסטודנטית בת ה-24. מאוחר יותר, המרצה נלקח לחקירה ושם הוא הודה ברצח של יסצ'נקו, אשר הייתה המאהבת שלו.

בסרטון שצולם במצלמות רחוב ניתן לראות את הפרופסור זורק מן הגשר תיקים ושקים, שעל פי החשד מכילים חלקי גופתה של הסטודנטית הצעירה. הסרטון נחשף לאחר שפורסמו חלק ממצאי החקירה הראשונית של המשטרה, הכוללים את מציאת המסור המגואל בדם שהמרצה השתמש בו בשביל לבתר את הגופה וראשה הערוף של הקורבן.

החוקרים מעריכים כי הסטודנטית נורתה למוות 4 פעמים בעקבות ויכוח עם סוקולוב. לאחר הרצח, המרצה בן ה-63 אירח בביתו מסיבה לחבריו, שעה שגופתה של יסצ'נקו הוסתרה באחד החדרים. לאחר המסיבה, שיכור כלוט, הוא החל לזרוק את שרידי גופתה אל תוך נהר המיוקה. בשלב מסוים, הוא איבד את שווי המשקל ונפל מן הגשר יחד עם התיק שהכיל את זרועותיה.

גלינה יסצ'נקו, אמה של הקורבן וקצינה בכירה במשטרה, הייתה זו שזיהתה את הגופה. אביה של הסטודנטית, אולג, התייחס לרצח המזוויע בריאיון לסוכנות ידיעות מקומית ואמר: "אני לא הכרתי אותו (סוקולוב) באופן אישי, אבל אנסטסיה מעולם לא אמרה עליו שום דבר רע. כולנו המומים לחלוטין ממה שקרה".

אלכסנדר פוצ'וב, סנגורו של סוקולוב, התייחס להשתלשלות האירועים ואמר כי מרשו "הודה באשמה". מוקדם יותר היום, נערך בבית המשפט שימוע באשר לתנאי המעצר שלו. נכון לעכשיו הוא מואשם ברצח ובמידה וייענש במלוא חומרת הדין, עשוי להיגזר עליו 15 שנות מאסר.