האייתוללה עלי ח'אמנאי מחזק את הסטודנטים שמפגינים נגד ישראל בקמפוסים בארה"ב. המנהיג העליון האיראני פנה אליהם בסדרת ציוצים בחשבון ה-X (טוויטר לשעבר) שלו וכתב: "תלמידי אוניברסיטה יקרים בארצות הברית, אתם עומדים בצד הנכון של ההיסטוריה. אתם יצרתם כעת ענף של חזית ההתנגדות ופתחתם במאבק מכובד מול הלחץ האכזרי של ממשלתכם – שתומכת באופן גלוי בציונים".

ח'אמנאי הוסיף כי הוא גם תומך ומביע סולידריות עם מרצים של המפגינים, ותיאר את פועלם בתור "התפתחות משמעותית" במאבק נגד ישראל. בהמשך, הוא גם הציע לסטודנטים שמשתתפים בהפגנות "להכיר את הקוראן".

הציוץ של ח'אמנאי נצפה כבר יותר מ-3.5 מיליון פעמים ברשת החברתית וקיבל יותר מ-2,000 תגובות מהגולשים, חלקם הוטרדו מאוד מהעובדה שהמנהיג העליון של איראן תומך בהפגנות בקמפוסים בארה"ב.

בריאן מאסט, נציג מדינת פלורידה בבית הנבחרים של ארה"ב, הגיב לדבריו של ח'אמנאי וכתב: "אם האייתוללה של איראן משבח אותך, אתה ללא ספק בצד הלא נכון של ההיסטוריה". גולסה "גולדי" גמארי, חברת הפרלמנט של אונטריו, קנדה, שיתפה תמונה מאחד הנאומים של ח'אמנאי בו הוא אמר: "כשאתם קוראים 'מוות לאמריקה' זה לא סתם סיסמא – זאת מדיניות". גמארי, במקור מאיראן, כתבה בתיאור התמונה: "זה אתה?".

האייתוללה ח'אמנאי הוא האישיות הבכירה ביותר בשלטונות של איראן כיום ואחד ממנהיגי המהפכה האסלאמית שאירעה בשנת 1979. בחודש מרץ האחרון, דוח של האו"ם קבע כי הוא ובכירים נוספים בשלטון "תמכו ועודדו" הפרת זכויות אדם בעקבות מדיניותם לדיכוי ההפגנות שפרצו במדינה לאחר מותה של מהסא אמיני בספטמבר 2022.