תעלומה בסרדיניה: דוגמנית פלייבוי טבעה למוות בעיצומו של סשן צילומים עם צלם בריטי. גאלינה פדרובה בת ה-32 נמצאה על ידי משמר החופים האיטלקי עירומה וללא רוח חיים, לאחר מאמצי חיפושים אוויריים באמצעות הליקופטר.

פדרובה, כאמור, נסעה לאי יחד עם הצלם הבריטי יב טרנובס, כדי לעבוד על פרוייקט צילום. השניים שכרו סירה מתנפחת כדי להגיע לסרדיניה. טרנובס אף פירסם פוסט באינסטגרם שלו מוקדם יותר באותו היום, בו הוא משוויץ בטיול ל״גן עדן״. בסרטון נוסף ניתן לראות אותו מנווט את הספינה, עם כיתוב של ״מלח יצא לים ים ים״. אותה הספינה נמצאה מאוחר יותר כשעליה מספר בקבוקי אלכוהול ריקים.

לפי טרנובס, לאחר שהשניים הגיעו לאי הם עצרו לטבילה קצרה בים. בזמן ששניהם שהו במים, הוא מספר שהספינה השתחררה מהעוגן שלה ונסחפה לחוף דרומי סמוך באזור Isola Rossa. השניים ניסו לשחות לספינה ובשלב מסוים, טוען טרנובס, הוא הבחין שגאלינה כבר לא נמצאת בסמוך אליו, והוא לא הצליח למצוא אותה.

טרנובס בן ה-42 החל לזעוק לעזרה עד שלבסוף כלי שיט סמוך מצא והציל אותו. הוא תוחקר על ידי המשטרה, מסר את גירסתו והועבר לטיפול רפואי עקב פגיעות הלם. המשטרה אף מצאה רחפן בו נעשה שימוש בסשן הצילומים, ומדוברת המשטרה באיטליה נמסר כי הצילומים שנמצאו בו נחקרים ומנותחים, בין היתר כדי לוודא שמשימתם של השניים לא הייתה קשורה לריגול.

״יש לנו המון עניין בצילומי הרחפן, שכן זה קרה בסמוך לאתר המשמש כמטווח ירי לכוחות נאט״ו״, אמרה, ״אנחנו חייבים לוודא שהצילומים לא היו למעשה סיפור כיסוי למשימת ריגול״.

נכון לעכשיו, למרות שלא ברור מה בדיוק היו המטרות של הצלם והדוגמנית, המשטרה סבורה שלטרנובס לא היה קשר למותה של גאלינה, וכי הסיפור שלו לגבי הסירה שנסחפה הרחק מהם מתברר כנכון.