רשויות האכיפה בפלורידה עצרו שני נערים צעירים בחשד שתכננו לבצע פיגוע ירי המוני בבית הספר שלהם. קונור פרואט (13) ופיליפ בירד (14) נשלחו לבדיקה פסיכיאטרית, כאשר מועד השימוע שלהם בבית המשפט נקבע ליום שבת הקרוב.

קרמיין מרקנו, השריף של מחוז לי, התייחס למעצר של השניים וטען שבזכות הערנות של ילדי בית הספר נמנע אסון נוראי במדינה. "זה יכול היה להיות טבח פארקלנד הבא", ציין השריף. "למרות זאת, הצלחנו לעצור אותו עוד בשלב התכנונים".

חוקרים החלו לחשוד בשניים לאחר שגורמים בביה"ס דיווחו עליהם למשטרה. ממצאי החקירה חשפו כי נערים אחרים בכיתה של פרואט ובירד סיפרו למורים שהשניים נראו נושאים אקדחים בתיקים שלהם. שוטרים שהגיעו לעצור את הנערים אמנם לא מצאו נשק ברשותם, אבל הם כן מצאו אצלם מפה של ביה"ס שהשניים הכינו עם מיקום מצלמות האבטחה.

בדיקת היסטוריית החיפוש במחשבים והטלפונים של הנערים חשפה גם היא ממצאים חשודים מאוד. השניים חיפשו מידע על פיגועי ירי אחרים שהתחוללו לאורך השנים, כולל זה שארע בתיכון קולומביין, קולורדו, בשנת 1999 וזה שארע בתיכון סטונמן דאגלס, פלורידה, בשנת 2018. מעבר לזה, מסתמן שהשניים היו בתהליכים לקנות נשקים בשוק השחור ואפילו למדו איך להכין מטעני חבלה מאולתרים.

קארי טאלר, אמו של פיליפ בירד, הגיבה מאז לפרשה, טענה שבנה חף מפשע ורמזה שפרואט הוא המוח מאחורי הכל. "הוא סתם ילד קטן", אמרה טאלר לכתבים מקומיים. "הוא חשב שזה בצחוק. הוא לא חשב שהם באמת יעשו את זה".

השניים נעצרו מאז בחשד שתכננו לבצע פיגוע ירי המוני. משפטם צפוי להתחיל ב-27 בספטמבר. גורמים המעורים בפרטי הפרשה ציינו מאז שהשניים לא מוכרים לרשויות, אך משטרה הוזעקה בעבר לבית של כל נער בנפרד בעקבות דיווחים על אלימות במשפחה.