אירוע מזעזע בטנזניה: פעוט כבן חודש נהרג ביום שבת במהלך מאבק בין תושבים לבני להקת קופים שחטפה אותו מידי אימו בזמן שהניקה אותו, כך לפי דיווח במגזין The Citizen. הבן היה עם אימו, שיימה סעיד, מחוץ לבית המשפחה בכפר מוומגונגו (Mwamgongo) - עד שסביב השעה 15:00 הוא נחטף מידיה. האם החלה לצעוק באימה כשראתה שהקופים ברחו עם לוהאיבה, בנה הקטן.

"היא זעקה לעזרה", סיפר ל-The Citizen מפקד המשטרה האזורית של קיגומה, ג'יימס מאניאמה. "תושבי הכפר מיהרו לביתה כדי לסייע לה להשיב את התינוק". תושבי הכפר הצליחו לאתר את הקופים וניסו לשחרר מהם את לוהאיבה, אך המאבק בין הצדדים הוביל לתוצאה טרגית. "התינוק היה בידיהם וכשניסו להחזירו בכוח הוא נפצע בראשו ובצווארו", הסביר מפקד המשטרה.

טנזניה (צילום: לירון חדד, עולם אחר)
צילום: לירון חדד, עולם אחר

לוהאיבה הקטן אכן שוחרר מאחיזתם, אבל למרבה הצער מת מפצעיו בבית החולים. חיכוך שכזה בין הקופים לבין התושבים הוא לא אירוע ייחודי באזור. הכפר, אשר קרוב לפארק הלאומי גומבה, מועד לפורענות בשל העובדה הזו. בעוד שהקופים מעוררים בדרך כלל סקרנות וגם נראים מקסימים למתבוננים מבחוץ, למעשה הם עשויים גם להטריד, להכות, לשדוד ואפילו לחטוף בני אדם - כך לפחות קורה בטנזניה.

מוקדם יותר השנה הופיעו צילומים מחרידים למדי מסין, המראים את הרגע שבו פעוטה נחטפה על ידי קוף ונגררה בשערה כששיחקה בחוץ בעיר צ'ונגצ'ינג. בסרטון נראה קוף מתגנב אל הילדה בעודה משחקת, וזורק אותה ארצה לפני שהוא מנסה לגרור אותה משם. למרבה המזל היא ניצלה בזכות עובר אורח חד עין שחילץ אותה לפני שהיה מאוחר מדי, וסבלה משריטות על פניה בלבד.