"משוכנעים שזה בלוף": החשוד בהיעלמותה של מדלן מקאן, הילדה הבריטית שלא אותרו עקבותיה מאז שנת 2007, אומר כי הוא מאמין שלחוקרים בגרמניה אין שום ראיות כדי להאשים או להרשיע אותו. גורמים המקורבים לכריסטיאן ברוקנר, פדופיל מורשע בן 43 שנעצר בחשד למעורבות בהיעלמות הילדה בפורטוגל, סיפרו אתמול (ראשון) לסאן הבריטי כי "האמירות של המשטרה - נועדו כדי שהוא יישבר ויודה". לפני שנה וחצי, התביעה סיפרה להורים כי יש ראיות מוצקות שהיא נרצחה - אך הוסיפה שהיא לא יכולה לחשוף זאת עדיין בשל החקירה.

הטענות של ברוקנר מגיעות אחרי שהחוקר שמוביל את חקירת המקרה, הנס כריסטיאן וולטר, טען בסוף השבוע האחרון כי התובעים בגרמניה משוכנעים שהוא רצח את מדלן מקאן. אחרי הדברים של החוקר, גורמים שמקורבים לחשוד מסרו לסאן כי ברוקנר והצוות המשפטי שלו בטוחים שלחוקרים אין שום ראיות כדי להרשיע או להאשים אותו.

מדלן מקאן (צילום: netflix, TriStar Pictures)
מדלן מקאן, הילדה הבריטית שנעלמה בזמן חופשה בפרוטוגל ב-2007 | צילום: netflix, TriStar Pictures

"עמדתם תמיד הייתה ברורה: 'אם יש הוכחות, תראו לנו אותם' - אבל המשטרה מעולם לא עשתה זאת", סיפרו המקורבים לחשוד. "בגלל זה הם משוכנעים שהאמירות האלו הן בלוף, הן נועדו כדי לגרום לו להישבר מאחורי סורג ובריח ולהודות בפני מישהו - זה לעולם לא יקרה. ברוקנר (החשוד) מאמין שכריסטיאן-וולטרס (מי שמוביל את החקירה) הוא פשוט שוטר שמחפש כותרות".

החוקר שמוביל את החקירה טען בריאיון למירור הבריטי כי "יש למשטרה מספיק ראיות כדי להאשים את ברוקנר, אך היא רוצה לחזק את עמדתה. משוכנעים ב-100% שהילדה הבריטית שנעלה ב-2007 נרצחה על ידי ברוקנר, ומקווים להגיש נגדו כתב אישום בשנה הבאה עם העדויות הטובות ביותר. יש לנו עדיין שאלות, זה יהיה שטותי לא לחכות לתשובות שיכולות לחזק את העמדה שלנו".

החיפושים אחרי גופת מדלן מקאן בגרמניה (צילום: Peter Steffen, ap)
החיפושים של המשטרה הגרמנית אחר גופתה של מדלן מקאן | צילום: Peter Steffen, ap

הוא הוסיף כי לחוקרים אין גופה או דגימות ד.נ.א, אך הם הציגו ראיות אחרות. "אני אישית חושב שיהיו מסקנות מלאות בשנה הבאה", אמר. "אין לנו גופה ואין לנו DNA אבל יש לנו הוכחות אחרות. בהתבסס על הראיות שיש בידינו, אין מסקנה אחרת".

"אנו בטוחים שיש לנו את האיש שלקח והרג את בתכם", אמר כריסטיאן-וולטרס בשיחה עם הוריה של מדלן. "כל מה שאני יכול לעשות זה לבקש את סבלנותכם. אני לא יכול להגיד לך על סמך מה אנו מניחים שהיא מתה. אבל מבחינתנו, אין אפשרות אחרת. אין תקווה שהיא חיה".

על פי הודעת המשטרה לאחר שנעצר, ברוקנר, שהורשע בפעם הראשונה ב-1994 בהתעללות מינית בילדים, עבר לפורטוגל ב-1995 בעת שנמלט מעונש מאסר בגרמניה והתגורר בקרוואן בפרייה דה לוז בזמן שמדלן נעלמה. הוא מכחיש שהיה מעורב בהיעלמותה, אך הודה כי חטף אותה בזמן ששוחח עם איש שפגש בבר.

הוא הוסגר מאיטליה לגרמניה בשנת 2018 על סמך צו מעצר בגין סחר בסמים, בגינו הורשע וריצה עונש של 21 חודשים בעיר קיל שבגרמניה. כיום הוא מרצה עונש של שבע שנים בגין אונס של אישה בת 72 בשנת 2005.