משטרת גרמניה עדיין עושה כל שביכולתה על מנת להעמיד לדין את כריסטיאן ברוקנר, החשוד בהיעלמותה של מדלן מקאן. כעת נודע כי החוקרים מבצעים חפירות באזור מוגדר הסמוך לביתו של החשוד, בעיר האנובר.

עדיין לא ידוע מה בדיוק החוקרים מחפשים באתר החפירות, אם כי הסברה היא שהחיפוש הוא אחר גופתה של מדלן. "התהליך מתבצע בהקשר לחקירה שלנו במקרה של מדלן מקאן", אישרה ג'וליה מייר, דוברת מטעם התביעה. עוד אמרה כי במקום משתמשים באמצעי חיפוש שונים, ביניהם בולדוזר, מאז יום שני האחרון.

כאמור, לא ברור עדיין מה החוקרים מבקשים למצוא, אך במקום, שנראה בחלקו כמו גן שעשועים לפעוטות, תועדו יריעות פלסטיק וצוות רב עם אתי חפירה. מייר אמרה כי החוקרים "זקוקים לעוד זמן במקום עד שיסיימו את עבודתם".

החיפושים אחרי גופת מדלן מקאן בגרמניה
צילום: Peter Steffen, ap
החיפושים אחרי גופת מדלן מקאן בגרמניה
צילום: Peter Steffen, ap

המבצע יצא לדרך ביום שני האחרון כאשר בשעות הבוקר המוקדמות של יום שלישי כבר הגיע הבולדוזר למקום על מנת לפנות עצים ולהקל על החפירות באדמה.

כזכור, מדלן מקאן נעלמה בערב ה-3 במאי 2007, באתר הנופש פראיה דה לוז שבפורטוגל, שעה שהוריה יצאו לאכול ארוחת ערב עם חברים, לא הרחק מדירתם. משטרת פורטוגל פתחה בחקירה שספגה ביקורות רבות, כאשר גם משטרת בריטניה הובילה מצוד נרחב ורב שנים, במימון של מיליונים.

החיפושים אחרי גופת מדלן מקאן בגרמניה
צילום: Martin Meissner, ap