עדכון מצער בפרשת מדלן מקיין: התובעים בגרמניה שחוקרים את המקרה, ואת מעורבותו של האסיר הגרמני בפרשה, טוענים כעת כי הם מאמינים שמקיין מתה. במסגרת מסיבת עיתונאים שנערכה אתמול, מסרו התובעים פרטים בנוגע לחשוד, עבריין מין מורשע, וטענו כי הם מתייחסים אליו כעת כאל הרוצח של הילדה.

מקיין כזכור נעלמה מאתר הנופש בפורטוגל לפני 13 שנים, ימים ספורים לפני יום הולדתה ה-4. מה שאומר שאם אכן היא נותרה בחיים היא הייתה כיום בת 17, וזה תרחיש שכבר אינו נדמה כסביר.

הנס כריסטיאן וולטרס, התובעי המחוזי בבראונשווייג, אמר לאמצעי התקשורת: ״אנחנו חוקרים אזרח גרמני בן 43 בחשד לרצח. מכך אתם יכולים להבין שהנערה מתה. אנחנו מחפשים כעת עדים. החשוד הוא עבריין מין סדרתי שכבר הורשע בעבר על פשעים שביצע בילדות קטנות״.

מדובר על אסיר גרמני בשם כריסטיאן ברוקנר שהורשע בעבר בגין עברות מין ונמצא כעת בכלא לאחר שאנס תיירת אמריקאית בת 72. החשוד מתואר כגבר לבן עם שיער בלונדיני קצר בגובה 1.82 ס״מ עם מבנה גוף רזה, ולפי הפרסומים נאספו מספיק ראיות מרשיעות על מנת לחקור אותו לעומק.

העדויות נגדו כוללות את העובדה שהוא התגורר באזור כעשור, הקרוואן שלו היה בסמוך למקום, כמו גם מכונית נוספת שהייתה שייכת לו, ושיחת טלפון שעשה החשוד כשעה לפני שמדלן נעלמה, הממקמת אותו בזירת הפשע בזמן ההיעלמות.

בנוסף חשפו החוקרים כי לפני כשלוש שנים, כשהעולם ציין עשור להיעלמותה של הילדה, נפגש ברוקנר עם חבר בבר וכאשר תמונתה של מדלן הופיעה על המסך הוא התרברב בפניו שהוא "יודע הכל על מה שקרה לה", ואז הראה לו סרטון שלו אונס אישה אחרת.

ברוקנר נכנס לכלא בחודש דצמבר האחרון והוא מרצה בימים אלה עונש מאסר של שבע שנים בגין אונס של אמריקאית בת 72 בספטמבר 2005 בפראיה דה לוז, כשנה וחצי לפני ההיעלמות של מקאן, לאחר שפרץ לביתה, אנס אותה באכזריות וגנב את ארנקה. הוא הוסגר לגרמניה על ידי משטרת פורטוגל ומרצה את עונשו בכלא גרמני.