שלושה תיירים זרים נעצרו בתאילנד בחשד לגרימת מותה של דוגמנית רוסייה בשנות ה-30 לחייה. כלי התקשורת בפוקט פרסמו כי נטליה קוסנקובה (35), ג'מאל סמית' (38) ואחמד אלטום (28) הובאו למעצר אחרי שרשויות האכיפה מצאו את גופתה של יבגניה סמירנובה בת ה-37.

גופתה של הדוגמנית נמצאה שרועה ללא רוח חיים על האדמה מחוץ למתחם הדירות "אמרלד טרס" בפוקט. מומחים לרפואה משפטית אבחנו אותה עם שברים ברגליים וטראומה מאסיבית בראשה. כמו כן, בדיקות טוקסיקולוגיה מצאו רמות גבוהות של אלכוהול במחזור הדם שלה. על פי ההערכות סמירנובה נהרגה אחרי שצנחה מהקומה ה-8 של הבניין, אחרי שהשתתפה במסיבת סקס עם שאר החשודים.

 

סמירנובה (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
בתמונה: תיעוד מזירת האירוע | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו שגופתה של הדוגמנית נמצאה כשבידה גוש שיער. הממצא נשלח מאז למעבדה פורנזית לצורך בדיקות דנ"א, בזמן שבלשים בוחנים את האפשרות שהדוגמנית הותקפה לפני שנפלה אל מותה.

שלושת החשודים שנעצרו זוהו כתיירים זרים במדינה, כאשר קוסנקובה הגיע מרוסיה, סמית' מארה"ב ואלטום מירדן. קוסנקובה, סייעת שיניים ודוגמנית, התייחסה מאז לפרשה והכחישה שהשתתפה במסיבת סקס עם החשודים. מעבר לזה, היא הכחישה גם כל קשר להאשמות והגדירה את השתלשלות האירועים כ"תאונה מצערת".

"יש מעט מאוד דברים שאני יכולה לומר על הפרשה, אבל מה שאני יכולה לומר בוודאות זה שלא מדובר ברצח וכל מי שמעורבב בתאונה המצערת הזו לא אשם במותה של יבגניה", סיפרה קוסנקובה. "אני בכלל לא הכרתי אותה עד לאותו ערב, היא פשוט באה למסיבה שאני וג'מאל התארחנו בה. היא הייתה שם ואז הזמינה את חבר שלה, אלטום, שהתנהג מאוד לא יפה. אני וג'מאל התנהגנו מאוד יפה, למשטרה אין מה לדאוג מאיתנו". המשטרה ממשיכה בינתיים לחקור את נסיבות האירוע.