שוטר לשעבר ממדינת וושינגטון – צפון-מערב ארה"ב – חשוד כי ירה למוות באשתו לשעבר ובנערה בת 17, לפני ששם קץ לחייו. גופתו של אליאס הויזאר (39) נמצאה בתום מרדף עם כוחות משטרה במדינת אורגון. לפי הפרסומים, הוא נמצא בזירה עם תינוק בן שנה שהיה בנה של הנערה שנרצחה. הויזאר פונה לבית החולים במצב אנוש ומת מפצעיו כעבור כמה שעות.

גורמים המעורים בפרטי החקירה סיפרו לכתבים מקומיים שהסברה הרווחת כרגע היא שהתינוק שנמצא בזירה היה בנו של הויזאר והנערה – אנג'ליקה סנטוס. לפי ממצאי החקירה, מסע הרצח של בן ה-39 החל כיממה לפני שנקבע מותו, אז הוא ירה למוות באשתו לשעבר – אמבר רודריגז – מחוץ לבית הספר היסודי שבו עבדה. לאחר מכן, הויזאר רצח את סנטוס, חטף את בנה ונמלט. רשויות החוק העריכו שבכוונתו לחצות את הגבול במקסיקו והצליחו למצוא אותו בדרכו דרומה.

בן ה-39 עבד בעבר בתור שוטר בבית הספר שבו סנטוס למדה. הוא עזב את עבודתו בשנת 2021 בעקבות תלונה שהגישה נגדו הנערה. הויזאר הכיר אותה כשהייתה רק בת 11 והכניס אותה להיריון כשהייתה בת 15, כך לפי התלונה. בהמשך, סנטוס אף הגישה נגדו בקשה לצו הרחקה.

אחרי שסיים את תפקידו במשטרה, הויזאר עבד בתור מורה מחליף בבתי הספר התיכוניים בעיר ריצ'לאנד. הוא נעצר בחודש פברואר האחרון בחשד שאנס נערה בת 16. ממצאי החקירה חשפו כי הויזאר הזמין את הנערה לביתו, הגיש לה אלכוהול עד שהיא איבדה את הכרתה ואז ביצע בה את זממו. הקורבן הייתה אחת החברות של סנטוס, כך לפי הדוח.

הויזאר רצח את אשתו לשעבר ביום שבו היה אמור להגיע לשימוע בבית המשפט בגין עברות אונס שביצע בשתי הנערות. רודריגז נרצחה ימים ספורים אחרי שהגישה עתירה לשנות סידורי המשמורת של ילדיהם – בני 9 ו-5 – בטענה שהיא חוששת לשלומם. לטענתה, השוטר לשעבר הטריד אותה מאז שהשניים התגרשו בשנת 2020. בכלי התקשורת האמריקאים פורסם מאז שבנם בן ה-9 היה עד לרצח של רודריגז.