גבר מקליפורניה שרד 10 ימים בהרים של סנטה קרוז, אחרי שאיבד את דרכו ביערות. לוקאס מקליש, תושב העיירה בולדר קריק, השוכנת דרומית לסן פרנסיסקו, נמצא על ידי משלחת חיפוש ביום חמישי שעבר, כשהוא משוטט ללא חולצה וגופו מכוסה בעפר. ביממה האחרונה, בן ה-34 שיחזר לכלי התקשורת המקומיים כיצד הוא שרד יותר משבוע בשטחי הפרא של צפון המדינה.

מקליש יצא לדרך ב-11 ביוני ותכנן לטייל במשך כמה שעות ביערות הסמוכים לעיר סנטה קרוז. לדבריו, הטיול היה אמור להיות קצר כל כך שהוא אפילו לא לקח איתו חולצה. "יצאתי עם מכנסיים, נעליים וכובע", סיפר בן ה-34 בשיחה עם חברת החדשות ABC7. "חוץ מזה, הבאתי איתי פנס וגם אולר שהוא בעצם מספריים מתקפלים. זהו". עד מהרה, הוא הבין שאיבד את דרכו ביער.

ניווט בהרי צפון קליפורניה נעשה קשה יותר בתקופה האחרונה בעקבות ריבוי שריפות באזור, כך לפי מקליש. לדבריו, במשך אותם ימים הוא ישן על ערימות עלים רטובים ונשאר קרוב למקורות מים מתוקים. "השתדלתי לשתות בכל יום כמעט 4 ליטר של מים", סיפר מקליש והוסיף שהוא השתמש בנעל שלו בתור כוס שתייה. "במרוצת הזמן, הבנתי שאני צריך גם מזון". למזלו, הוא הצליח למצוא שיח של פטל בקרבת מקום.

בני משפחתו של מקליש דיווחו על היעדרותו רק ב-17 ביוני, אחרי שהוא לא הופיע בארוחת הערב שהם ערכו לכבוד יום האב. בשיחה עם ערוץ החדשות KSWB, בן ה-34 תיאר את הרגעים בהם הוא זעק לעזרה מתוך היער – אך ללא הועיל. "פשוט זעקתי 'הצילו! אני פה!'", הוא סיפר. "בשלב מסוים התחלתי לצעוק גם שאני רוצה בוריטו או טאקו. אוכל היה כל מה שחשבתי עליו אחרי 5 ימים. רק אז הבנתי שאולי אני באמת בצרות".

מדוברות שירות הכבאות נמסר כי הגיע למוקד החירום דיווחים על אדם שזועק לעזרה ביער, אבל היה קשה מאוד לאתר את מיקומו המדויק. למרות זאת, מקליש נמצא בסופו של דבר בשעות הצהריים של יום חמישי על ידי צוות כבאים מסנטה קרוז. לפי הפרסומים, בן ה-34 היה צרוד וסבל מכאבים בכל חלקי גופו, אבל מעבר לזה הוא היה בריא ושלם. מאז הוא מסר שהוא יחשוב פעמיים לפני שיצא שוב לבדו אל היער: "זאת הייתה חוויה מאוד קשה שהכניסה אותי לפרופורציות".