רשויות ניו יורק סגרו עד להודעה חדשה את אחת מאטרקציות התיירות הפופולריות בעיר, זאת בעקבות סדרה של מקרי התאבדויות במקום. בשבוע שעבר, הרשויות סגרו את הכניסה לבניין ה-Vessel במנהטן, זאת לאחר שנער בן 14 שם קץ לחייו במקום.

ה-Vessel הוא מבנה פרי מוחו של המעצב הבריטי תומאס הת'רוויק, שנחנך ב-15 במרץ 2019. מדובר בבניין שעוצב בצורה של כוורת דבורים, שניצב בגובה 46 מטרים, מכיל 16 קומות ו-2,500 מדרגות. במהלך השנתיים האחרונות, הוא הוגדר כאחד מפלאי האדריכלות בניו יורק והפך לפופולרי מאוד בקרב תיירים. מנגד, הוא הפך גם למוקד עבור אנשים אובדניים.

מאז פתיחת ה-Vessel, ארבעה בני אדם שמו קץ לחייהם במקום – כולל הנער מלפני שבוע. לפני כן, הפעם האחרונה שמישהו שם קץ לחייו במקום הייתה בחודש ינואר האחרון ובעקבות התקרית, המקום נסגר באופן זמני לצורך חקירה.

בחודש מאי האחרון, הנהלת המקום קבעה סדרת של נהלים חדשים שנועדו למנוע התאבדויות, כולל איסור כניסה למקום עבור תיירים בודדים וגם הנגשת פרטים במקום של המוקד הלאומי למניעת התאבדויות. אף על פי כן, דווח כי לא הציבו באתר גידור ייעודי למניעת קפיצה מהקומות העליונות של המבנה.

סטיבן רוס, יו"ר חברת הפיתוח שהקימה את המבנה, התייחס לסדרת ההתאבדויות שקרו במקום ואמר: "חשבנו שעשינו הכל כדי למנוע את זה. קשה לי לשער איך דבר כזה יכול לקרות. אני מרגיש נורא עבור בני המשפחה".

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201

ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט