טרגדיה בקזחסטן שם ילד קטן נאלץ לעבור קטיעה בזרועו הימנית – והכל בגלל שהוריו הזניחו פציעה בכף ידו. גורמים המעורים בפרטי התקרית סיפרו לכתבים מקומיים שהילד, שפרטי זהותו לא פורסמו, נפצע אחרי שנפל מהאופניים שלו. הוא פנה להוריו לעזרה, אך אלו החליטו לקחת אותו להילר מקומי במקום לפנות לסיוע רפואי.

בהודעה שנמסרה מדוברות ביה"ח הפדיאטרי מנגיסטאו, ההילר שחרר את הילד לביתו אחרי שחבש את כף ידו. כמה ימים אחרי התקרית, בני משפחתו של הילד הבחינו שהעור בכף היד מתחיל לשנות את גוונו. למרות זאת, הם החליטו בסופו של דבר לפנות למיון רק אחרי שבוע וחצי. בזמן הזה, הנזק כבר היה בלתי הפיך.

 

תאונת אופניים (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
הילד הפצוע | צילום: VK: plohie_novosti_mc

ד"ר קורמן קאירנוב, רופא הילדים שניתח את הילד, סיפר שזמן קצר אחרי הופעתו במיון הוא אובחן עם שבר במפרק שבין האמה לכף היד. לטענתו, בשלב שהוריו החליטו סוף-סוף לפנות לייעוץ רפואי, נמק התפשט על רוב חלקי הזרוע. על כן, לא נותרה ברירה אלה לבצע ניתוח קטיעה מעל המרפק.

מדוברות ביה"ח נמסר כי לפחות חצי מהמטופלים שמפונים למיון הילדים מאושפזים אחרי שפנו לעזרתם של הילרים – שמנסים לרוב לרפא מחלות ופציעות באמצעות שיקויים ותמיסות שונות. ד"ר קאירנוב הוסיף שאם ההורים היו מחכים עוד, הנזק עשוי היה להיות קטלני.

הילד בינתיים התאושש מהניתוח אבל עדיין לא שוחרר מהמחלקה. ד"ר קאירנוב הוסיף שהוא ייאלץ כעת להתחיל הליך שיקום אינטנסיבי ולעבור התאמה ליד תותבת – ששוויה מוערך בעשרות אלפי דולרים.

גורמים במשטרה סיפרו שמאז הפרסומים הם החלו לחקור את נסיבות האירוע. טרם התקבלה הודעה אם ההורים נעצרו או נחקרו. בני המשפחה בינתיים לא הגיבו לטרגדיה.