טרגדיה באינדונזיה: תיירת בת 31 מסין נפלה ללוע של הר געש ומתה. הואנג ליהונג צנחה אל מותה מגובה של כ-76 מטרים בזמן שטיילה עם בן זוגה בגן הלאומי של מכתש איג'ן (Ijen), מזרח ג'אווה. לפי העדויות, התיירת נפלה בזמן שהצטלמה על קצה המצוק.

ליהונג ובן זוגה הגיעו למכתש עם מדריך מקומי, כך לפי הפרסומים בכלי התקשורת באינדונזיה. התיירת אז הצטלמה מול מצוק שמוכר באזור כיעד פופולרי לטיולים מאתגרים ותמונות נוף. לפתע, היא איבדה את שווי המשקל שלה לאחר שבגדיה הסתבכו בסלעים. עדי ראייה שהיו במקום סיפרו שליהונג נפלה ללוע הר הגעש ונעלמה בענן הגופרית שלמטה.

צווי חילוץ שהוזעקו למקום סרקו את לוע הר הגעש במשך שעתיים עד שמצאו את גופתה של ליהונג. מותה נקבע במקום. היא הועברה למכון פתולוגי באי באלי ולאחר מכן, הוטסה בחזרה לסין. רשויות החוק באזור הגדירו מאז את המקרה כתאונה. בעקבות התאונה הטרגית, דווי פוטרו סוגיארטו, מנכ"ל רשות הטבע המחוזית, ביקש מתיירים שמגיעים לאזור לשמור על זהירות כשהם מטיילים במכתש איג'ן.

הגן הלאומי מכתש איג'ן מוכר גם בשמו הלא רשמי "מכתש הלהבה הכחולה". באזור מפעילים בין היתר סיורי לילה לשפת המכתש, משם אפשר לראות כיצד הפעילות הגעשית בתחתית מציתה את גזי הגופרית – מה שמפיק להבות כחולות שיכולות להגיע לגובה של 5 מטרים. לפי ההערכות, הטמפרטורות בתחתית המכתש עומדת על כ-600 מעלות צלסיוס.