"אני זוכרת שהלכתי יום אחד לרופא המשפחה שלי שיעזור לי למצוא פתרון למצבי – והוא פשוט הסתכל עליי ואמר 'תתאמני יותר ותאכלי פחות'": בריטית בשנות ה-40 לחייה הדהימה את תושבי הממלכה אחרי שחשפה כיצד השילה יותר ממחצית משקל גופה.

הריוט פיקוק, תושבת בדפורד, מרכז אנגליה, סיפרה שתמיד התמודדה עם משקל עודף, אבל מצבה החמיר בשנים האחרונות בעקבות התפרצות הקורונה. מורה במקצועה, בת ה-46 סיפרה שהמעבר מלימוד בכיתה לעבודה מול מסכים דרדר את מצב רוחה וכתוצאה מכך, החמיר את הרגלי האכילה שלה.

"נהייתי מאוד מכונסת בעצמי ולא רציתי לתקשר עם אנשים אחרים פרט לאלו שהכרתי ובטחתי בהם", סיפרה וטענה שהמתח בעבודה החמיר את הפרעת האכילה שלה. לעיתים, היא מצאה את עצמה משקרת לחבריה כי היא התביישה בכמות המזון שאכלה.

View this post on Instagram

A post shared by Slimming World (@slimmingworld)

"הייתי מזמינה אוכל סיני ואומרת שחלק מזה היה בשביל חברים", סיפרה. "הכמויות היו עצומות והכל היה בשבילי". פיקוק סיפרה שבשפל הגדול ביותר שלה היא שקלה בסביבות 210 ק"ג, התקשתה לגרוב גרביים ולא הצליחה להיכנס למכונית שלה. למרות זאת, החלק הקשה ביותר בשבילה היו התגובות מצד עוברי אורח ואנשים ברחוב.

"העלבונות שהייתי סופגת מאנשים הרסו לי את הנשמה", סיפרה. "פעם אחת קבוצה של גברים דחפו והפילו אותי, ואם זה לא היה מספיק משפיל גם לא הצלחתי לקום על הרגליים. בפעם אחרת מישהו זרק עליי כוס מילקשייק ברחוב. כל המקרים האלה רק דחפו אותי יותר למצוא נחמה באוכל".

פיקוק בסופו של דבר הצטרפה לתוכנית Slimming World בעצת אחותה הגדולה. מאז, היא החליפה את המזון המהיר, המשלוחים והממתקים בדייסות עם פירות טריים, דגים מבושלים ומזון דל בשומן.

מאז שפיקוק הצטרפה לתוכנית, היא השילה יותר מ-120 ק"ג ושוקלת עכשיו בסביבות 84 ק"ג. כעת, היא מוגדרת בתור ה-Greatest Loser (היורדת הגדולה ביותר) של Slimming World, עם המהפך המשמעותי ביותר מכל מי שאי פעם השתתף בתוכנית.

בעבר פיקוק הייתה אוכלת רק מזון מהיר ומשלוחים, היום היא מתוודה: "התוכנית אתגרה אותי לבשל יותר בבית שלי. היום בישול הוא הדבר שאני הכי אוהבת בעולם".