המשטרה הפדרלית באוסטרליה פתחה בחקירה נגד בעל מאפייה מאזור סידני לאחר שזה מכר קאפקייקס עם תמונות של מחבל חמאס. תמונות של העוגות הקטנות עלו לחשבון האינסטגרם של מאפיית Oven Bakery by Fufu ועוררו זעם ברשת החברתית. בתיעוד אפשר לראות את המאפים מסודרים בשורות ועליהן תמונה של אבו עוביידה – דובר הזרוע הצבאית של חמאס – כמו גם דגלי פלסטין.

העוגות הקטנות נאפו עבור מסיבת יום הולדת של ילד בן 4 ושמו עומאר. מנהל חשבון האינסטגרם של המאפייה העלה גם תמונה של הילד, כשהוא לבוש כמו עבו עוביידה ומחקה אותו למצלמה.

התמונות גרפו בהתחלה תגובות אוהדות בקרב הגולשים, חלקם אף כינו את עומאר "גיבור". אולם, עד מהרה אינספור גולשים הציפו את הפוסט בתגובות מזועזעות והגדירו את התיעוד כ"שטיפת מוח" ו"התעללות". המאפייה סגרה מאז את חשבון האינסטגרם והפייסבוק שלה.

רוברט גרגורי, מנכ"ל ארגון ה-Australian Jewish Group, התייחס לתקרית והזדעזע מכך שהמאפיה הדפיסה תמונות של מחבל מארגון טרור אסלאמי על עוגות. כמו כן, הוא גם ביקר את בני המשפחה של הילד על כך שערכו לו מסיבה יום הולדת בנושא חמאס.

"עלינו לגנות אנשים שמלבישים ילדים כמו טרוריסטים, עם מה שנראה כמו כאפייה של חמאס. זאת ממש התעללות בילד", אמר גרגורי בריאיון לאתר ה-Daily Telegraph. "אסלאם קיצוני הוא לא רק בעיה של בני הקהילה היהודית. מדובר באיום ממשי על כל אוסטרלי באשר הוא. כבר ראינו בעבר מקרים בהם בני נוער מוסלמים איימו לדקור אחרים או תכננו לתקוף אנשים. האינדוקטרינציה מתחילה מגיל צעיר וזה דומה לדברים שאנחנו רואים במזרח התיכון".

כריס מינס, השר הראשון של ממשלת ניו סאות' ויילס, הגיב גם הוא לפרשה ותיאר את התמונות כ"מזעזעות". "חמאס הוא ארגון טרור מרושע. מסיבות יום הולדת לילדים צריכות להיות תמימות וכיפיות, לא מלאות בשנאה", ציין מינס.

אלכס ריבקין, פרשן אוסטרלי לענייני המזרח התיכון, נותר המום מהתיעוד שעלה בחשבון האינסטגרם של המאפייה והגדיר את האנשים שמהללים את חמאס כ"פסיכופטים". "צריך להיות פסיכופט מזן נדיר בשביל ללמד את הילד שלך שמחבלי חמאס הם אנשים שצריך לחקות ולהעריץ", אמר ריבקין. "אם זה מה שקורה היום בבתים מסוימים בסידני והאזור, עלינו להיערך לדור שלם של אנשים אלימים וקיצוניים".