התפתחות דרמטית בפרשת רצח כלבת הפיטבול מעפולה: ביממה האחרונה הגיע לחוקרי המשטרה סרטון המתעד את המקרה המחריד שבו נראה החשוד הצעיר דוקר את כלבתו כמה פעמים לפני מותה. קצין משטרה מקומי התייחס לסרטון המזעזע בשיחה עם כתב mako ותיאר את הסרטון כ"קשה מאוד לצפייה".

"רואים את הכלבה מקשקשת בזנב ובאה לקראתו בשמחה לפני שהוא דקר אותה כמה פעמים", סיפר הקצין. "זה בלתי נתפס. איך אדם מסוגל לעשות דבר כזה לבעל חיים חסר אונים?". על פי החשד, הצעיר בן ה-27 דקר את כלבת הפיטבול 6 פעמים בחצר ביתו – אך המניע למעשה טרם התברר.

 

במהלך חקירת המשטרה התברר שסכין מטבח שבה השתמש בעלי הכלבה כדי לדקור אותה נעלמה מזירת הפשע והושלכה לתוך שקית מוכתמת בדם. המקרה נחשף בעקבות שיחת טלפון שהתקיימה בין המחלקה הווטרינרית העירונית בעפולה ומקורב של החשוד, שדיווח כי הכלבה גוססת. אחרי אותה שיחה, הוחלט לשלוח פקח עירוני למקום.

"מי שלמעשה הוביל לחקירת הפרשה היה הווטרינר העירוני, ד"ר יואל בנט", הסביר גורם המקורב לחקירה. "מיד עם קבלת שיחת הטלפון למוקד לפיה הכלבה גוססת, הוא הבין שמדובר במקרה לא שגרתי והתעקש לשלוח פקחים לדירה".

הפקח העירוני הבחין בדירה באותו מקורב שהתנהג באופן חשוד ונראה זורק דבר מה לפח האשפה. הפקח אז פתח את פח הזבל וגילה את הסכין המגואלת בדם של הכלבה. זמן קצר לאחר מכן, שוטרים הוזעקו לזירת הפשע.

 "אסור לשחרר אדם כזה ממעצר"

חברות לשעבר של החשוד הזדעזעו מהפרשה ותיארו ברשתות החברתיות כיצד נהג לשתות אלכוהול ולנהוג באגרסיביות עם הכלבה. "הוא רצח אותה", כתבה אחת מהן. "היא אהבה אותו והייתה נאמנה לו יותר מכולם. למה זה הגיע לה?". חברה לשעבר נוספת הוסיפה כי באחד המקרים אפילו ראתה אותו מכה את הכלבה.

"לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות", כתבה. "כשחזרנו היא ניסתה לברוח או נבחה, לא בדיוק זוכרת. הוא קשר אותה והתחיל להרביץ לה. דחפתי אותו וצעקתי עליו. הוא אמר לי: 'לא יודע מה קרה לי, בחיים לא עשיתי דבר כזה'".

פיטבול (צילום: mako)
בתמונה: אחת מחברותיו לשעבר של החשוד, עם הכלבה בצעירותה | צילום: mako

כמה פעילים למען זכויות בעלי חיים הגישו תלונות נוספות נגד החשוד והביעו כוונה להפגין הערב מול ביתו כמחאה על מעשיו. "אסור לשחרר אדם כזה ממעצר, הוא עלול לחזור על מעשיו ולפגוע בבני אדם", אמרה אתי אלטמן, דוברת עמותת "תנו לחיות לחיות". היא הוסיפה: "מי שרצח את כלבתו הוא אדם מסוכן לחברה וצריך להרחיק אותו ממנה. נהפוך עולמות עד שהוא יישב תקופה ארוכה בכלא".

מעצרו של בעלי הכלבה, שעובד במוסד רפואי באזור, הוארך אתמול בחמישה ימים – במהלכם נשלח לבדיקה פסיכיאטרית בבית חולים שתקבע האם הוא כשיר לעמוד לדין. המקורב לחשוד שניסה להעלים את הסכין ולשבש את הליכי החקירה נחקר באזהרה. הוא מכחיש את החשדות נגדו.