בעידן האינסטגרם והפוטושופ, קל מאוד לזייף תמונות ברשת. השאלה היא רק מה כמות ההשקעה שמקדישים לכך, והאם זה באמת שווה את הטרחה? סו נאינג בת ה-23 ממיינמאר, למשל, עלתה לאחרונה לכותרות ברשת בשל מראה המותניים הצרים במיוחד שלה – 13.7 אינץ׳ (34.8 ס״מ) בלבד. מעריציה שמאמינים שמדובר בנתונים טבעיים לחלוטין טוענים שהיא מועמדת לרשת את תואר ״המותניים הצרים בעולם״ - אבל יש גם מי שטוען שלא.

חשבון האינסטגרם שלה מלא בשלל תמונות שמציגות את המותניים הצרים, אלא שיש כאלה שמאשימים אותה בעריכה מניפולטיבית ובשימוש נרחב בפוטושופ כדי להגזים את המציאות ולהצר את מימדי הגוף שלה, שכן לטענתם ניתן לראות בחלק מהתמונות עדויות לריטוש. אחרים אמנם טוענים כי ייתכן והמימדים אמיתיים, אבל מאשימים אותה בכך שכדי לתחזק אותם היא נוקטת בצעדים דרסטיים של תזונה לקויה ופגיעה עצמית.

נאינג התייחסה לאחרונה להאשמות הללו וטענה כי הכל טבעי וגנטי לחלוטין, וכי הסוד הוא שמירה על אורח חיים בריא: ״יש לי גישה בריאה ואני מקפידה על תזונה בריאה, כך שאין לכם שום דבר לדאוג לגביו״, אמרה לאחרונה בראיון, ״אני לא חושבת שיש משהו לא בסדר באיך שאני נראית. אני נהנית להצטלם ולהראות את עצמי. התגובות מאוד מחמיאות לי ואנשים מסכימים שמדובר בלוק יפה״.

View this post on Instagram

A post shared by Su Moh Moh Naing (@sumohnaing) on

View this post on Instagram

Hay

A post shared by Su Moh Moh Naing (@sumohnaing) on

האם המותניים שלה אכן ייכנסו לספר השיאים של גינס? ככל הנראה שלא. קודם כל בעיקר בשל העובדה שאף גורם חיצוני לא נשלח כדי לוודא את המימדים שלה. וגם אם כן – השיא שייך מאז שנת 1939 לאישה בריטית בשם את׳ל גריינג׳ר, שהיקף המותנים שלה עמד על 13 אינץ׳ (33 ס״מ) בלבד.

גריינג׳ר טענה כי הגיעה למימדים הללו באמצעות לבישה של מחוכים צמודים במיוחד למשך כל חייה. בספר אף מצויין שמה של השחקנית הצרפתייה מלה פולייר (אמיל מארי בושארד), אשר טוענת כי גם לה מותניים באותו ההיקף בדיוק. נשים אחרות שמתהדרות בימינו במותניים צרים במיוחד של כ-40 ס"מ בהיקפם ומנסות לשבור את השיא של גריינג'ר תוכלו לראות כאן, כאן וכאן.