פרשיית רצח בברזיל: ג'וסלינו פינטו דה פונסקה, איש עסקים נשוי, חשוד ששכר מתנקש לרצוח את המאהבת שלו ולשרוף את גופתה. על פי הערכות החוקרים, המניע למעשה המזוויע היה ויכוח בין הקורבן ואיש העסקים לגבי תשלומי מזונות שהוא היה חייב לה.

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי הקורבן, ליליאן דה אוליביירה, נרצחה בתחילת חודש פברואר, זמן קצר אחרי שחזרה לברזיל מקולומביה. על פי החשד, פונסקה ניהל רומן עם אוליביירה מאחורי הגב של אשתו ובסופו של דבר גם ילדה לו בת. כעת, בלשים סבורים שאיש העסקים שיתף פעולה עם עוד שני אנשים בשביל להוציא לפועל את הרצח.

ג'וסלינו פינטו דה פונסקה  (צילום: youtube)
ג'וסלינו פינטו דה פונסקה | צילום: youtube

בלשים סבורים שפונסקה גייס את רונאלדו רודריגס פריירה לרצוח את המאהבת ובתמורה, הבטיח למחוק לו חוב בסך 11 אלף דולר. כמו כן, איש העסקים הבטיח לקליאוניצה דה פטימה פריירה, האומנת של הילדה, משמורת בתמורה לכך שזו תדווח לו על תנועותיה של הקורבן.

 על פי ההערכות, פריירה ניסה להתנקש בחייה של אוליביירה כבר בתחילת השנה, כאשר זו הייתה עוד בטיול בקולומביה. בסופו של דבר, היא נרצחה ב-13 בפברואר, זמן קצר אחרי שחזרה לברזיל. חקירת המשטרה העלתה כי הקורבן יצרה קשר עם קליאוניצה בשדה התעופה וביקשה ממנה לדאוג לה להסעה הביתה. על כן, האומנת שלחה למקום את פריירה שהסיע אותה היישר אל פונסקה.

קליאוניצה דה פטימה פריירה (צילום: youtube)
קליאוניצה דה פטימה פריירה | צילום: youtube

איש העסקים חשוד שהיכה את המאהבת למוות ואז שרף את גופתה בדוד מיוחד שנועד לפיסטור חלב. מאז התפוצצות הפרשה, שלושת החשודים נעצרו על ידי רשויות האכיפה הברזילאיות.

גורמים בפרקליטות מסרו ששלושת החשודים יועמדו לדין בגין מעורבות בקנוניית הרצח של ליליאן דה אוליביירה. נכון לעכשיו, איש העסקים והאומנת לא הגיבו להשתלשלות האירועים, בזמן שסנגורו של פריירה טען שמרשו "רק הסיע את אוליביירה משדה התעופה". שלושת החשודים בינתיים שוחררו מבית המעצר בערבות.