"אני עדיין מתקשה להאמין שזה קרה לה": רשויות האכיפה בניו יורק פתחו בחקירת רצח אחרי שנמצאה גופתה של דניס אולאס-ארנסיביה בת ה-38. היא התגלתה ללא רוח חיים בחדר של המלון Soho54 במנהטן בשעות הבוקר של יום חמישי, כך לפי הפרסומים בכלי התקשורת האמריקאים.

גורמים המעורים בפרטי החקירה סיפרו שדניס נמצאה על ידי אחת מעובדות משק הבית של המלון, שגובה יותר מ-100 דולר לילה עבור חדר. על הגופה מצאו חתך באזור הראש, ככל הנראה תוצאה של מכה מחפץ זר. כמו כן, חוקרים איתרו בזירה מגהץ מגואל בדם – שעשוי היה להיות כלי הרצח.

אדווין קבלוס, בנה בן ה-18 של הקורבן, סיפר לאתר ה-New York Daily News שאימו חיה בשכונת קווינס בניו יורק כבר 5 שנים, אחרי שהיגרה לארה"ב מארץ הולדה – אקוודור. "היא רצתה חיים טובים יותר", סיפר קבלוס. "באקוודור חיים הרבה אנשים רעים. מאוד מסוכן שם. היא אפשרה לנו לחיות את החיים שתמיד רצינו".

קבלוס טען שהוא ראה את אימו בפעם האחרונה בבוקר של יום רביעי שעבר. לדבריו, היא הביאה לו כסף כדי ללכת למספרה ושלחה אותו לבית הספר. הוא ניסה ליצור איתה קשר מאוחר יותר, אך ללא הועיל. בן ה-18 התקשר למשטרה ביום חמישי, בסביבות השעה 13:00, כדי לדווח על היעלמותה. בשלב הזה, חוקרים הודיעו לו על מותה הטראגי.

"אני עדיין בהלם שזה קרה לה", אמר קבלוס והוסיף שאימו התנהגה מוזר בימים שלפני מותה. "היא הייתה נראית עצובה ומתוחה. כאילו היא כל הזמן דואגת ממשהו". למרות זאת, הוא לא בטוח בוודאות שלהתנהגותה יש קשר ישיר למותה. בהמשך, הנער הספיד את אימו המנוחה.

"אני רוצה שכולם יידעו שהיא תמיד עזרה לאנשים", אמר קבלוס. "היא הייתה אישה מאוד טובה ומעולם לא פגעה באיש. היא תמיד שילמה לנו על הכל ולא הייתה חייבת כסף לאיש. היא כל הזמן עזרה לאנשים להתקדם בחיים". המכון הפתולוגי המחוזי עדיין לא פרסם את סיבת המוות של דניס. למרות זאת, משטרת ניו יורק פתחה בחקירת רצח. נכון לעכשיו, לא נעצרו חשודים במעורבות בפרשה.