בחודש יוני האחרון הותר לפרסום כי רבקה הרשטיין בת ה-75 נרצחה על ידי בתה, שלאחר מכן שרפה את גופתה, כאשר נסעה לביקור מולדת לאורוגוואי. הרשטיין, תושבת טבריה, התגוררה במשך 20 השנה האחרונות בישראל, ועבדה במעון לאנשים עם מוגבלויות. היא הייתה אם לשתי בנות - אחת שמתגוררת בבואנוס איירס, ארגנטינה, ואחת שמתגוררת בשכונת פוציטוס, במונטווידאו, בירת אורוגוואי. המחלוקת המשפחתית, שהובילה לרצח הנורא, הייתה על הרכוש המשפחתי – הדירה שאותה התכוונה האם למכור בפוציטוס ושבה התגוררה הבת.

רבקה הרשטיין ז"ל
רבקה הרשטיין ז"ל

כעת תוכנית התחקירים הנחשבת Subrayado מפרסמת שחזור של היום שבו נרצחה הרשטיין, ואת התיעוד המצמרר ממצלמות האבטחה, החושף את הרגע שבו זרקה הבת הרוצחת את גופת אמה המבותרת לפחי האשפה.

בשבוע הראשון של חודש אפריל, אדם דפק על דלת הבית שבו התגוררה בתה של הרשטיין, בת ה-43, וטען כי ראה אותו למכירה במודעה בעיתון. היא כלל לא הייתה מודעת לכך שהנכס הוצע למכירה באמצעות סוכנות נדל"ן.

כשהודיעה שהיא לא רוצה למכור את הבית, מכיוון שמתחתיו היה העסק שבו עבדה מדי יום, הבת יצרה תוכנית, בעזרת בן הזוג שלה, במאי תיאטרון ומורה. האחרון קיבל את כל החסכונות מבת זוגו, הלך למקרקעין והחל בהליכי הרכישה.

הבת שרצחה את אמה באורוגוואי (צילום: Subrayado)
הבת שרצחה את אמה באורוגוואי | צילום: Subrayado

כך נסעה מישראל הרשטיין, שהייתה הבעלים של הדירה, למכור את הנכס למי שהיה חתנה, כאשר אין לה מושג על התוכנית שרקמה בתה. באחר הצהרים של ה-20 במאי הושלמה הרכישה תמורת כ-200 אלף דולרים.

על פי הראיות שנאספו על ידי המשטרה, בעת שביקרה אצל בתה לצורך הרכישה, הרשטיין קיבלה מכה קשה בראשה. מאוחר יותר, בתה הצהירה שהיא באמת נפלה ופגעה בעצמה.

המשך הסיפור מצמרר. הרוצחת גררה את גופת אמה לגג, הכניסה אותה לאמבטיה, שפכה עליה נפט ואז הציתה אותה למספר שעות.

הבת שרצחה את אמה באורוגוואי (צילום: Subrayado)
הבת שרצחה את אמה באורוגוואי | צילום: Subrayado

על פי צילומי מצלמות אבטחה שונות באזור, הבת בסופו של דבר ביתרה את הגופה והשליכה אותה בשקיות אשפה במכולות שונות בשכונה.

לבסוף, כמה שעות לאחר מכן, היא הסגירה את עצמה למשטרה והועברה לבית המשפט, שם היא הואשמה בהריגה בכתב אישום חמור במיוחד.