פסטיבל הינדי בסרי לנקה כמעט נגמר באסון, אחרי שאחד הפילים שהשתתף בתהלוכה התחיל להשתולל. יותר מתריסר בני אדם נפצעו באירוע, כך לפי הדיווחים, והתקרית תועדה על ידי עוברי אורח.

 באחד הסרטונים, שהפך לוויראלי ברשתות החברתיות, אפשר לראות את המשתתפים בורחים בבהלה מהפיל הסורר. אחד המפעילים מנסה באופן נואש לגרום לבעל החיים לעצור, אך ללא הועיל. לפי העדויות, המפעיל אחז בזנבו של הפיל בחוזקה, מה שכנראה רק הרגיז אותו עוד יותר. בשלב הזה לשומר לא נותרה ברירה אחרת אלא לצרוח להמונים לברוח.

פיל תקף משתתפים בפסטיבל בסרי לנקה  (צילום: Twitter/@SriLankaTweet, רשתות חברתיות)
צילום: Twitter/@SriLankaTweet, רשתות חברתיות

הפילים האחרים החלו בינתיים ללכת בעקבות הפיל הסורר, ויצרו מהומה גדולה באירוע. כ-13 בני אדם נפצעו בתקרית ופונו לבית חולים. ברגעים שלפני התקיפה, ניתן לראות את כל הפילים לבושים בגלימות בצבעים שונים ומתהלכים בין האנשים בתהלוכה.

 הפיל נחשב לחיה קדושה בדת ההינדית, ומייצג נאמנות, כוח ופריון. למרות זאת, ארגוני זכויות בע"ח בסרי לנקה מתחו בעבר ביקורת על השימוש בפילים בטקסים דתיים. בפברואר האחרון, דווח כי בתאילנד, לפחות 150 בני אדם נהרגו בתקיפות פילים מאז שנת 2018, ויותר מ-130 נפצעו, רובם תיירים. פילים תקפו בני אדם גם במדינות נוספות, ובחלקן הם נראו חוסמים כבישים שלמים ומוחצים מכוניות.