טרגדיה ברוסיה: ילד נהרג לאחר שהותקף על ידי צמד דובים באתר נופש בדרום המדינה. גופתו של ניקיטה, 11, נמצאה שרועה ללא רוח חיים בכלוב של שני הטורפים בגן חיות קטן באתר נופש בעיר סוצ'י. שתי ילדות שהיו עדות לתקרית המזוויעה סיפרו לחוקרי המשטרה כי ניקיטה נכנס אל תוך הכלוב בשביל לשחק עם חיות הבר, לפני שהן התנפלו עליו והרגו אותו.

גורמים המעורים בפרטי התקרית מספרים שמתחם הדובים בגן החיות הופרד מהמבקרים על ידי גדר גבוהה וכלוב שהכיל את הטורפים. למרות זאת, ניקיטה הצליח לחצות את הגדר באותו ערב כיוון שאחד העובדים השאיר את השער פתוח לרווחה. לאחר מכן, הילד הזדחל אל תוך הכלוב דרך בור שאחד הדובים חפר.

 

ניקיטה (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
"הכרתי אותו היטב, הוא היה ילד פיקח מאוד" | צילום: VK: plohie_novosti_mc

הסברה הרווחת בקרב החוקרים הינה שהילד חדר פנימה כי ניסה להרשים את הבנות ולהוכיח את האומץ שלו. הבנות סיפרו שבשלב מסוים, הוא אפילו ניגש אל הטורפים והיכה את כפות הידיים שלהם. לאחר מכן, הן צפו בדובים באימה כשהם נעצו את הטפרים והשיניים שלהם בניקיטה, וזרקו את גופתו באוויר. הן זעקו לעזרה, אבל עד שהגיעו למקום פקחים זה כבר היה מאוחר מדי.

טמרה דולוטקזינה, אחת המורות של ניקיטה, התייחסה לתקרית הזוועתית ותיארה אותו כילד חכם ורגיש. "הכרתי אותו היטב, הוא היה ילד פיקח מאוד", אמרה. "תנחומיי לבני המשפחה. מדובר בטרגדיה איומה".

אלכסיי קופייגורודסקי, ראש עיריית סוצ'י, הורה לסגור את גן החיות באתר הנופש בעקבות התקרית בטענה שההנהלה לא מסוגלת להבטיח את שלומם של האורחים. רשויות האכיפה פתחו בחקירה של נסיבות האירוע, כאשר מנהל האתר חשוד בגרימת מוות ברשלנות.

שני הדובים נורו למוות בזמן התקרית בשביל לאפשר לצוות אמבולנס לחלץ את גופתו של הקורבן. הם הובאו לגן החיות בתור גורים כמה שנים קודם לכן, אחרי שנמצאו בסביבה על ידי פקח שמורות טבע.