"הוא אוכל אותה!", זה מה ששמעו המושבעים במשפט שמזעזע את בריטניה, עת הוצגה בפניהם הקלטת שיחת טלפון למשטרה של בעלת הבית שגילתה אדם הלוקה בנפשו אוכל את האישה שרצח. מתיו וויליאמס, בן 34 הלוקה בסכיזופרניה פרנואידית, שהה במלון סירהווי ארמס שבדרום וויילס. זה היה עבורו בית מעבר אחרי שרק שבועיים קודם לכן השתחרר ממאסר ממושך, ללא כל טיפול תרופתי או השגחה, למרות שהתלונן במהלך מאסרו על שמיעת קולות בראשו.

רוצח קניבל מתיו וויליאמס (צילום: וויילס ניוז סרוויס)
יאם מימין ו-וויליאמס משמאל. שוחרר מהכלא שבועיים לפני הרצח | צילום: וויילס ניוז סרוויס

מנדי מיילס, בעלת המלון בת ה-50, הייתה הראשונה לגלות את זירת הרצח, לאחר שוויליאמס רצח במברג את קרי סיאם בת ה-22 וביצע בה אקט קניבלי. המשטרה הגיעה למקום, חישמלה אותו אקדח טייזר והוא מת כתוצאה מכך. כעת בחקירת מותם של השניים, נחשפת אותה שיחה גורלית של מיילס בפני חבר מושבעים, והיא נוראית כמצופה ממנה:

"הוא דוחף מברג לפניה. הוא למעשה אוכל את פניה. הוא נעל את עצמו בחדר 7. אני לא יודעת מי הקורבן", השיחה נמשכת. "יש בחור בחדר. הוא באמת אוכל אותה. זה נורא. קוראים לו מתיו וויליאמס והוא בחדר 7". ההקלטה נמשכת לקולות הבכי של מיילס. "היו צעקות ועוד צעקות. אלוהים אדירים, זה נורא. נכנסתי לחדר והוא רצח אותה. אלוהים אדירים. זה אמיתי? יש דם בכל מקום, כמו בסרט אימה. הוא השתמש במברג ודקר איתו".

הקלטת הושמעה לחבר המושבעים לאחר שהוקרן להם סרטון ממצלמת אבטחה בו נראה וויליאמס עושה צ'ק-אין במלון לאחר שחרורו מהכלא. הטלפנית המשטרתית מבקש ממיילס לקבץ את כל דיירי המלון ביחד ולעזוב את השטח מיד, כדי שכוחות המשטרה יוכלו להיכנס פנימה. קולות הקאה של אחד האורחים נשמעים ברקע.

רוצח קניבל מתיו וויליאמס (צילום: וויילס ניוז סרוויס)
מיילס. "הוא נראה כמו שד" | צילום: וויילס ניוז סרוויס

לפי השימוע, השוטרים הגיעו למלון לאחר 14 דקות מתום השיחה. מיילס אף העידה בפני חבר המושבעים וסיפרה כיצד ראתה את וויליאמס נוטף דם בחשכת חדרו. "הוא נראה כמו דארת' מול (דמות מסדרת "מלחמת הכוכבים בעלת גוון עור אדום). הוא נראה כמו שד, כאילו הוא אחוז דיבוק עם עיניים שחורות", היא סיפרה על השניות הספורות כשהחזיקה את דלת חדרו של וויליאמס פתוחה לפני שברחה. "הוא היה אדום ושחור. לא היה לו מושג מה הוא עושה... דם ניגר מפיו".

המלון בבעלותה משנת 2007, משמש בית מעבר לאסירים משוחררים. היא סיפרה שבאותו יום ב-2014 מילא טופס בו הצהיר כי הוא לא סובל ממחלות נפש. בימים שלפני הרצח צרך אלכוהול וסמים. אמו של וויליאמס, סאלי אן, העידה כי בנה אובחן כלוקה בסכיזופרניה הנגרמת מסמים פסיכוטיים. הוא עבר בין משפחות אומנה רבות כנער, הואשם בעבירות סמים רבות, ולבסוף ריצה עונש מאסר של שנתיים וחצי ממנו שוחרר ב-23 באוקטובר 2014. שבועיים לאחר מכם רצח את יאם שהגיעה לחדרו לאחר שהשניים עישנו יחדיו מריחואנה.

רוצח קניבל מתיו וויליאמס (צילום: וויילס ניוז סרוויס)
בית המלון בו התרחש הרצח | צילום: וויילס ניוז סרוויס

מהחקירה עולה שוויליאמס הפך חסר מנוח לאחר שהשניים צפו יחדיו בסרט תיעודי על בית חולים פסיכיאטרי ואמר ליאם: "למה את צופה בכל המשוגעים האלה?" מיילס מספרת שמרגע שהגיע למלון, מצבו התדרדר והוא הפך ליותר ויותר פרנואידי. חקירת המקרה נמשכת.

(מקור)