בית המשפט בבריטניה הרשיע נער בן 17 ברצח המזוויע של עוזרת הוראה בת 47, אחרי שחבר המושבעים הגיעו להכרעה תוך שעות ספורות. הנער, שזהותו לא הותרה לפרסום כיוון שטרם מלאו לו 18, נמצא אשם ברצח של לינדסי בירבק שהוכתה למוות ונקברה בקבר רדוד בקרבת בית קברות בלנקשייר, צפון-מערב אנגליה.

פרשת הרצח התפוצצה בחודש אוגוסט של השנה שעברה, כאשר תושב מקומי גילה את גופתה של בירבק בזמן שטייל עם הכלב שלו. מומחים לרפואה משפטית קבעו כי עוזרת ההוראה מתה לאחר שספגה טראומה קשה לאזור צווארה, ככל הנראה מעצם קהה או מלחץ ישיר של הברך. כמו כן, התגלה כי הרוצח ניסה לבתר את גופתה לפני קבורתה, אך ללא הצלחה.

במוקד שבו התגלתה הגופה נמצאו מספר חפצים בהם השתמש הרוצח בניסיון להסתיר את הגופה – כולל מסור ידני ופח זבל ששימש להעברתה ממקום למקום. מאוחר יותר, חוקרים זיהו במצלמות האבטחה באזור את הנער החשוד כשהוא מושך אחריו את הפח בו הוסתרה גופתה של בירבק.

 

 

הנער הסגיר את עצמו לרשויות אחרי ששוטרים התירו לפרסם את הסרטון בו הוא נראה מושך את הפח ברחוב. בזמן החקירה, הוא הודה שאכן העביר את הפח ממקום למקום, אבל טען שלא ידע מה יש בפנים והוסיף שעשה זאת בגלל שאדם אלמוני הציע לו סכום גדול של כסף בשביל להעביר אותו. זמן קצר לאחר מכן, הוא נעצר בחשד לרצח.

הנער הודה בזמן המשפט שסייע להסתיר את הגופה, אבל טען שוב ושוב שאין לו שום קשר לרצח של בירבק. מארק פנהולס, סנגורו של הנער, התייחס לכך בדיון המסכם ואמר: "הוא עשה מעשה איום ונורא, אבל הוא לא רוצח". למרות זאת, המושבעים לא השתכנעו.

בערב יום שני האחרון, חבר המושבעים הרשיע אותו ברצח של לינדסי בירבק אחרי 3 שעות של דיונים. ההכרעה הגיעה כשנה אחרי הרצח של האם ל-2. עדי ראייה ששהו בבית המשפט טענו כי הנער, שצפה בדיונים ממתקן המעצר, לא הגיב בזמן שנמצא אשם וכך גם הוריו ששהו בבית המשפט. גזר דינו נקבע ליום שישי.