ישנה אגדה אורבנית בסטייטן איילנד, ניו יורק, על איש עם וו במקום יד החוטף ילדים וגורר אותם לבית החולים הנטוש באי "סיוויו". האגדה התחילה כמובן כסיפור לפני השינה שהורים סיפרו לילדיהם כדי שילכו לישון ולא יעשו צרות (מרוב פחד, חינוך מופלא היה פעם), אך מסתבר שמדובר באגדה עם בסיס מציאותי ומלחיץ במיוחד. בשנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת מספר ילדים וגבר אחד נעלמו מהאי הניו יורקי. גופתו של רק אחד מהילדים נמצאה, וכל השאר נעלמו עד עצם היום הזה.

רבים מאמינים שהאחראי לחטיפות אלו הוא נווד בשם אנדרה ראנד, שכונה על ידי מכריו "קרוספי", אך הוא מעולם לא הורשע. בשנות השישים עבד ראנד כשרת בבית הספר ווילוברוק, בית ספר ממשלתי לילדים עם מחלות נפש. התנאים הבלתי אנושיים שהתקיימו במוסד זה נחשפו על ידי הכתב הארלדו ריברה ב-1972, אך הוא נסגר סופית רק ב-1987. ראנד עזב את המוסד הרבה לפני סגירתו.


4 שנים  לפני שהמוסד נסגר, ראנד עבד כנהג אוטובוס בחברת האוטובוסים הבית ספריים, כשאסף יום אחד קבוצה של 11 ילדים, קנה להם ארוחות צהריים והסיע אותם לשדה התעופה הבינלאומי של ניו ג'רזי ללא ידיעת הוריהם. הוא נעצר וריצה 10 חודשי מאסר.

ילדים נעלמו מסטייטן איילנד הרבה לפני התקרית הזו. ב-1972 נעלמה אליס פריירה בת ה-5 בזמן ששיחקה עם אחיה בבניין מגוריהם. האח עזב אותה לבדה למספר דקות ומאז נעלמו עקבותיה. הולי אן יוז בת ה-7 לא חזרה הביתה מעולם אחרי שהלכה לקניות יחד עם חברה ב-1981. במקרה האחרון ראנד נראה כשהוא ניגש אל הבנות במכונית ומושך את יוז פנימה ונוסע משם. זאת הפעם האחרונה שהיא נראתה.

ב-1983, טיאסה ג'קסון בת ה-11 נעלמה רק 12 ימים אחרי שראנד שוחרר ממעצר. ב-1984, הבן אדם הרביעי להיעלם היה האנק גפוריו בן ה-22 שהיה בעל רמת משכל נמוכה במיוחד וסבל מבעיות התפתחותיות רבות. הוא נראה בפעם האחרונה בדיינר מקומי בשעות הבוקר המוקדמות יחד עם ראנד. גופתו מעולם לא נמצאה.


ראנד כנראה ראה באנשים בעלי מוגבלויות טרף קל, כי הקורבן הבא שלו הייתה ג'ניפר שווייגר בת ה-12 הלוקה בתסמונת דאון. היא נראתה לאחרונה הולכת עם ראנד בשנת 1987. תושבי האזור חיפשו אחרי במשך 35 ימים כשכבאי מצא את רגלה הכרותה ליד אותו מוסד מפוקפק ווילוברוק בו עבד בעבר ראנד. זמן קצר לאחר מכן נמצאה כל גופתה. כשהמשטרה סרקה את האזור היא גילתה את אחד ממחנותיו של ראנד, שבאותו זמן היה חסר בית.

#willowbrookstateschool #statenisland #collegeofstatenisland #abandon #mentalhospital

A post shared by (@beyza.t97) on

הוא נעצר בגין חטיפה ורצח מדרגה ראשונה של שווייגר, אך חבר המושבעים לא הצליח להגיע להחלטה והוא הורשע בגין חטיפה בלבד ונידון ל-25 שנות מאסר. בשנת 2004 הואשם לבסוף גם בחטיפתה של הולי אן יוז ונידון ל-25 שנות מאסר נוספות.

ראנד חשוד בכל אחד מהתיקים, אך מעולם לא נפתח נגדו הליך משפטי בנותרים מחוסר ראיות. הוא יהיה מועמד לחנינה רק בשנת 2037, כשהוא יהיה בן 93. הגופה היחידה שנמצאה מבין קורבנותיו הייתה של שווייגר. הבוגימן המציאותי מפחיד יותר מכל תפלץ.