המשרד למצבי חירום והגנה אזרחית של רוסיה פרסם לאחרונה ממצאים מחקירת אסון בכפר בייזובו, כ-76 ק"מ צפונית לעיר יקטרינבורג, מערב המדינה, שם שרפה גבתה את חייהם של חמישה ילדים קטנים. כעת, מתברר שהאסון נגרם כתוצאה מקצר חשמלי.

הטרגדיה ארעה בחודש אפריל האחרון, בביתה של טמרה שרבינינה ובן זוגה פאבל שחיו במקום עם שבעת ילדיהם. בני הזוג אמנם שרדו את השרפה, אבל הצליחו להציל רק את חייהם של שניים מהילדים – בנו הבכור של בן זוגה מנישואים קודמים ובתם התינוקת.

גורמים בשירותי הכבאות המעורים בפרטי הטרגדיה סיפרו שהשריפה פרצה בשעות הלילה המאוחרות וכילתה לחלוטין את הבית תוך חצי שעה. רק בשעות הצוהריים של היום למחרת הם הצליחו למצוא את גופות הקורבנות – הבוגרת ביניהם בת 8 והצעיר ביותר רק בן שנה וחצי.

טמרה תיארה מאז את רגעי האימה, בהן היא העירה את בן זוגה באמצע הלילה כשהריחה עשן. "פאשה קפץ מהמיטה וישר פתח את הדלת – אבל זה רק החמיר את המצב", סיפרה בוכייה לסוכנות הידיעות KP. "האש התפשטה בכל הבניין. שמעתי את הילדים צורחים וכל מה שראיתי היה עשן. התחלטי לצרוח 'איפה הקטנים?!'. שברתי את אחד החלונות וזרקתי את בנו של פאבל לרחוב, בזמן שהוא תפס את ואריה הקטנה. בשלב הזה, כל הבית התחיל להתמוטט וברחנו החוצה. אם הייתי יכולה לחזור אחורה בזמן, הייתי מצילה אותם. עכשיו, המלאכים שלי אינם".

בהודעה שפורסמה על ידי המשרד למצבי חירום נמסר: "ממצאי הבדיקה שלנו העלו כי הסיבה לשרפה שפרצה בבניין הפרטי בכפר בייזובו, ב-15 באפריל, 2021, הייתה קצר חשמלי באחד המבנים הסמוכים". למרות זאת, רשויות החוק המחוזיות עדיין חוקרות את התקרית, כאשר בני הזוג עדיין חשודים בגרימת מוות ברשלנות.

טמרה, שמאז נפרדה מבן זוגה וחיה עם בתם התינוקת באחד הכפרים הסמוכים, התייחסה לתקרית ואמרה שחוקרים עדיין לא פנו מאז האסון. האם הוסיפה: "אחד הבלשים חקר אותי אז, אבל הוא רק שאל אותי כל מיני שאלות בנאליות לגבי מה שאני זוכרת מאותו לילה או מה עשיתי באותו לילה. עד עכשיו, אף אחד לא אמר לי מה גרם לשרפה". בינתיים, דוברות משטרת מחוז סברדלובסק טרם התייחסה להשתלשלות העניינים.