"אם אני אמות, דעו שדמיטרי עשה את זה": כלי התקשורת ברוסיה חשפו הקלטה של גרטה ודלר זמן קצר לפני שנרצחה על ידי בן זוגה – דמיטרי קורובין. בסרטון שצולם בסתר על ידי הדוגמנית הרוסייה, אפשר לשמוע אותה מתלוננת בפני צוות הקבלה במלון במוסקבה על כך שהותקפה על ידי החבר שלה ואיש לא נקף אצבע.

"אני מחדר 708", אמרה בת ה-23. "אני צרחתי עכשיו אחרי שאיימו עליי ברצח, אבל אף אחד לא בא לעזור לי – למה?". בהמשך אפשר לשמוע את מנהל המשמרת מנסה להרגיע את ודלר, שעונה לו בתגובה: "זכרו את השם שלו: דמיטרי. דמיטרי קורובין". התיעוד נשלח מאוחר יותר לאחת מחברותיה של הדוגמנית הצעירה, שמסרה אותה בהמשך לרשויות החוק אחרי היעלמותה.

View this post on Instagram

A post shared by Gretta Vedler Memorial (@grettavedlermemorial)

בפברואר 2021, ודלר נעלמה באורח מסתורי בזמן שנערכה לעבור מרוסיה לאינדונזיה. מקורבים סיפרו שהיא התכוונה להתחיל חיים חדשים באי באלי. שנה מאוחר יותר, שרידי גופתה נמצאו בתוך מזוודה בתא המטען של מכוניתו של קורובין.

בן זוגה של ודלר נעצר בעקבות התגלית המזוויעה והודה במעשיו במהלך החקירה. לטענתו, הוא חנק את הדוגמנית הצעירה למוות בעקבות ויכוח על חיי הזוגיות שלהם וכסף. לאחר מכן, הוא נסע עם גופתה לבית הוריו בעיר ליפצק – כ-480 ק"מ דרום-מערבית למוסקבה – ושם הסתיר אותה בתא המטען. "לא הייתי מסוגל לקבור אותה ביערות", הוא סיפר לחוקרים. "לא הייתי מסוגל לקבור אותה כמו כלבה".

בעקבות התפוצצות הפרשה, נחשף כי ודלר נהגה להשלים הכנסה בתור נערת ליווי. אחת מחברותיה, שביקשה להישאר בעילום שם, סיפרה לסוכנות הידיעות KP כי היא נהגה להרוויח אלפי דולרים מנסיעות ליעדים אקזוטיים, שם היא נפגשה עם לקוחות מכל העולם – וזה הוציא את קורובין מדעתו.

 

גרטה ודלר (צילום: instagram)
"החשוד הודה במעשיו באופן מלא ותיאר לבלשים כיצד הוא חנק למוות את חברה שלו" | צילום: instagram

"פגשתי את דמיטרי כמה פעמים ומעולם לא חיבבתי אותו", סיפרה החברה. "הוא תמיד היה בלתי צפוי, משולח רסן ומסוכן". בהמשך, היא ציינה שקורובין היה נרקומן שלווה מגרטה סכום של מיליון רובל (כ-18 אלף דולר) ומעולם לא החזיר את הכסף.

דוברות המשטרה במוסקבה הודיעו מאז כי קורובין צפוי לעבור בדיקה פסיכיאטרית כדי לקבוע אם הוא כשיר לעמוד לדין. "החשוד הודה במעשיו באופן מלא ותיאר לבלשים כיצד הוא חנק למוות את חברה שלו לאחר ויכוח על מצבם הזוגי והכלכלי. לאחר מכן, הוא החביא את גופתה במזוודה ונסע איתה לעיר ליפצק – שם הוא גר עם הוריו". בלשים ממשיכים בינתיים לחקור את הפרשה.