מילותיו האחרונות של דיוויד ניל קוקס, בן ה-50, רגע לפני שהוצא להורג הצליחו לזעזע לא מעט אנשים. במכתב שהשאיר אחריו אבל לא הרשה לפתוח עד שימות, השאיר לכאורה קוקס פרטים על היעלמותה המסתורית של אישה שעקבותיה אבדו ב-2007.

קוקס הוצא אתמול להורג בעזרת זריקת רעל בבית הכלא של מיסיסיפי לאחר שוויתר על האפשרות לערעור אחרון לבטל את ההוצאה להורג והגדיר את עצמו כ"ראוי למוות".

לפי הפרטים שדווחו, המכתב המסתורי אמור לקשר את קוקס להיעלמות של גיסתו, פלישיה קוקס. קוקס היה האחרון שראה את פלישיה לפני שנעלמה, וגופתה לא נמצאה עד היום.

פלישיה קוקס
פלישיה קוקס

דיוויד קוקס הודה כי ירה למוות באשתו קים קוקס, לאחר שהשניים כבר נפרדו במאי 2010, בנוסף הודה בתקיפה מינית של הבת החורגת שלו אל מול אמה הגוססת. 

לאחר שהוכרז המוות של קוקס, הממונה על הכלא סיפר על מילותיו האחרונות: "אני רוצה להגיד לילדיי שאני אוהב אותם מאוד מאוד ופעם הייתי אדם טוב".

אבל קוקס ממש לא היה אדם טוב, והסיפור המלא שהוביל לרצח לא מותיר מקום לדילמה. שנה לפני הרצח הוא אנס את בתו החורגת לינדזי ונכנס לכלא. לאחר 9 חודשים הוא שוחרר בערבות והסתער על הבית של אשתו עם אקדח והחזיק אותה יחד עם שני ילדיו ובתו החורגת לינדזי כבני ערובה. לאחר 8 שעות הוא ירה בבטנה של אשתו ובזמן שהייתה פצועה הוא תקף מינית שלוש פעמים את לינדזי מול אשתו הגוססת.

הרוצח המעוות מנע מאשתו לקבל טיפול רפואי לאחר שפצע אותה וחייב אותה להתקשר להורים שלה ולהתחנן על חייה. קוקס הודה ב-8 סעיפים, ביניהם רצח בכוונת תחילה ותקיפה מינית. בשנת 2012 הוא נידון לעונש מוות.

בתו החורגת לינדזי, כיום בת 23, הגיעה להזרקת הרעל שניתנה לקוקס ואמרה שהיא מרגישה בסדר עם ההוצאה להורג שלו.

לינדזי קירק (צילום: AP)
לינדזי קירק | צילום: AP

לכלי תקשורת מקומיים אמרה לינדזי קירק: "בהתחלה כשגיליתי שהוא רוצה לעבור כבר את ההוצאה להורג ולסיים עם זה לא ממש הייתי מרוצה, רציתי שהוא פשוט ישב שם. אני מאמינה שעכשיו אני שלמה עם זה".