*אזהרה: הכתבה מכילה סרטון שעלול להיות קשה לצפייה

רוסיה: אם ל-2 נפלה אל מותה בזמן שיצאה לטפס על הר במרכז המדינה – והכל תועד בסרטון מצמרר. חבריה של הקורבן, יבגניה בת ה-34, מספרים שהיא התדרדרה במורד המדרון ונפלה ממצוק בגובה של עשרות מטרים, בזמן שניסתה לעשות תמונת סלפי מרהיבה.

בסרטון של התקרית אפשר לראות כיצד יבגניה מנסה לטפס בחזרה אל פסגת ההר באזר קרסנויארסק ולחזור אל חבריה. ברקע ניתן לשמוע את הצלם קורא לה ומתקרב אליה במטרה לתת לה יד, אבל האם מאבדת את אחיזתה ומחליקה מעבר לצוק שגובהו מוערך בכ-50 מטרים.

כוחות החילוץ שהוזעקו מצאו את גופתה של האם במורד ההר וקבעו את מותה במקום. חבריה של הקורבן סיפרו לכלי התקשורת באזור שהיא ועוד אישה אחרת התרחקו מהקבוצה בשביל לצלם כמה תמונות.

"שתי הנשים הלכו הצידה בשביל לצלם את הנוף ולעשות סלפי" סיפר. "אחת מהן נשארה באזור שלנו ויבגניה ירדה במדרון בשביל רקע קצת יותר דרמתי". נכון לעכשיו, לא ברור האם הרשויות המקומיות עומדות לחקור את נסיבות הטרגדיה האיומה.

זוהי לא הפעם הראשונה שמישהו נהרג בגלל צילום תמונת סלפי. לאורך השנים האחרונות, כמה אנשים ברחבי העולם נהרגו כתוצאה מסגנון הצילום, כולל בני זוג שנפלו ממצוק בפארק יוסמיטי, אישה שצנחה אל מותה מן הקומה ה-27 בפנמה ו-4 בני משפחה מהודו שנפלו לנהר בזמן חתונה וטבעו. בשנת 2018, מחקר בדק ומצא כי בין 2011-2017 יותר מ-250 בני אדם מתו כתוצאה מסלפי ברחבי העולם – רובם מהודו, רוסיה, ארה"ב ופקיסטן.