15 באוגוסט, 2009. בואנה פארק, קליפורניה. השעה הייתה בערך 07:00 כשפועלי זבל מצאו מזוודה חשודה באחת הסמטאות בעיר. היא הייתה כמעט כבדה מדי מכדי להזיז ואחד הפועלים פשוט לא יכול היה לעמוד בפיתוי. כשהוא סוף-סוף פתח אותה, הוא נחרד לגלות בפנים את גופתה המבותרת של אישה אלמונית.

חוקרים שהוזעקו למקום סיפרו מאוחר יותר שהגופה הייתה מרוטשת כל כך, שלא ניתן היה לזהות אותה באמצעים קונבנציונאליים. על פי הפרסומים, כל השיניים שלה נעקרו וקצוות האצבעות שלה נחתכו כך שלא ניתן היה לזהות את טביעותיהן. הגופה הועברה עוד באותו יום למכון לרפואה משפטית במחוז אורנג', שם פתולוג הצליח לאתר סימני אלימות נוספים. ממצאי החקירה חשפו שהקורבן הוכתה באכזריות שעות ספורות לפני מותה. לאחר מכן, הרוצח האלמוני חנק אותה למוות לפני שתחב אותה למזוודה. היה ברור לכולם שמדובר ברצח אכזרי ומתוכנן.

בניסיון לפצח את זהותה של הגופה, חוקרים נאלצו לחשוב מחוץ לקופסא בשביל לפתור את התעלומה. פריצת הדרך הגדולה בחקירה ארעה רק כמה ימים לאחר מכן, אחרי שפתולוגים הצליחו לזהות את הקורבן באמצעות המספר הסידורי של שתלי הסיליקון שלה. ב-18 באוגוסט, כוחות המשטרה פרסמו שקורבן הרצח היא ג'סמין פיורה – דוגמנית בגדי ים ואישה שהוגדרה כנעדרת רק כמה ימים קודם לכן.

מי רצח את ג'סמין?

נולדה בשנת 1981, ג'סמין פיורה גדלה בבית אמה בעיר בוני דון, קליפורניה, אחרי שהוריה התגרשו. בגיל הנעורים, היא הייתה נערה אתלטית מאוד שנהגה להשתתף בתחרויות שונות, בזמן שעבדה בחנות כלבו מקומית. אחרי שסיימה את לימודי התיכון, היא עברה לגור בלאס וגאס ושם מצאה עבודה בתור דוגמנית בגדי ים. למרות הצלחתה בתחום הדוגמנות, כושר גופני היה התשוקה האמיתית שלה והיא תמיד חלמה להיות הבעלים של חדר כושר משלה.

בגיל 24, היא הכירה את טרוויס היינרייך – מי שיהפוך לאקס המיתולוגי שלה. השניים ניהלו מערכת יחסים במשך שנתיים, בזמן הזה הם גם הספיקו להתארס. הם נפרדו באופן סופי בשנת 2007 ומאז, שמרו תמיד על קשרי ידידות טובים. ב-16 במרץ, 2009, היא הכירה את ריאן ג'נקינס והכימיה הייתה בלתי ניתנת להכחשה.

ריאן היה מוכר באזור בתור כוכב ריאליטי עולה שכבר הספיק להשתתף בתוכנית Megan Wants a Millionaire (תוכנית היכרויות בסגנון "הרווק"). ג'סמין וריאן הכירו על "הסטריפ", שדרות לאס וגאס (הרחוב בו מצויים בתי הקזינו המפורסמים בעיר), והתחתנו יומיים לאחר מכן. האהבה בין השניים פרחה במשך כמה שבועות, לפני שמערכת היחסים שלהם עלתה על שרטון כבר בחודשי הקיץ.

View this post on Instagram

A post shared by Killafornia Dreaming Pod (@killaforniadreamingpod)

שלושה חודשים לאחר החתונה החפוזה שלהם, ריאן נעצר על ידי הרשויות של מדינת נבדה בחשד שהיכה את ג'סמין. בכתב האישום נטען כי הנאשם היכה את אשתו בנוכחותו של אדם אחר – טרוויס היינרייך. על פי חקירת המשטרה, ריאן היכה את אשתו בזמן התפרצות זעם, אחרי שראה אותה מתנשקת עם בן זוגה לשעבר. משפטו נקבע לחודש דצמבר של אותה שנה.

למרות ההאשמות החמורות, השניים ניסו לשים את התקרית מאחוריהם ולהמשיך בחיי הנישואין. לקראת חודש אוגוסט, השניים תכננו לנסוע לנופש בעיר סן דייגו, קליפורניה, ושם להירשם לטורניר מקומי. אותו טורניר הייתה הפעם האחרונה שהדוגמנית נראתה בחיים.

הלילה האחרון בחדר 2

ריאן וג'סמין השתתפו בטורניר הפוקר שנערך במלון ההילטון "דל מר" ב-13 באוגוסט. השניים עזבו את המקום בסביבות השעה 02:30 ויצאו למועדון לילה מקומי. שעתיים אחרי שהשניים עזבו את ההילטון "דל מר", מצלמות האבטחה במלון שבו התארחו צילמו את ריאן חוזר לחדרו – בלי שום סימן לג'סמין. למרות זאת, הוא דיווח על היעלמותה לרשויות רק כמה שעות אחרי שפועלי הזבל מצאו את גופתה הבלתי מזוהה בבואנה פארק.

כשריאן סוף-סוף דיווח על היעלמותה של אשתו, הוא טען שראה אותה בפעם האחרונה ב-14 באוגוסט בשעה 21:00. על פי גרסתו, השניים עזבו את טורניר הפוקר, נסעו ללוס אנג'לס שם ג'סמין נעלמה אחרי שיצאה למסע קניות. יום למחרת, הרשויות זימנו את ריאן לתשאול נוסף בתחנת המשטרה, רק כדי לגלות שהוא כבר עזב את קליפורניה ונסע בחזרה לביתו בנבדה. יממה לאחר מכן, חוקרים יצרו איתו קשר פעם נוספת וגילו שהוא הרחיק לכת עד למדינת יוטה.

כשריאן נדרש להתייצב בתחנת המשטרה, הוא אמר לרשויות נאכיפה בקליפורניה שהוא עושה את דרכו לקנדה בשביל להסדיר בעיות שיש לו עם משרד ההגירה המקומי. 24 שעות אחרי השיחה האחרונה שלו עם החוקרים, גופתה של ג'סמין זוהתה במכון הפתולוגי. כעת, פרשת היעלמותה של אשתו הפכה לחקירת רצח – וריאן הפך לחשוד העיקרי.

צו מעצר הוצא נגד כוכב הריאליטי שעל פי החשד, מתכנן לחצות את הגבול לקנדה. רשויות האכיפה האמריקאיות והקנדיות פרסו כוחות בחלקו הצפון-מערבי של הגבול. למרות זאת, לא היה כל סימן לריאן ג'נקינס. בזמן שכוחות המשטרה היו דרוכים למצוא את החשוד ברצח, משהו מוזר מאוד עמד לקרות בעיר הופ, דרום-מערב קנדה.

20 באוגוסט, 18:00. מכונית נכנסת לחניון מלונית ה-Thunderbird. מנהל המשמרת מבחין בנהגת הבלונדינית שעוצרת את רכבה מאחורי פחי האשפה, משהו שהיה נראה לו משונה עוד באותו זמן. כשהיא נכנסה פנימה, היא דרשה להשכיר שלושה חדרים למשך שלושה ימים ושילמה על הכל מראש במזומן. לאחר מכן, היא נכנסה לחדר מספר 2 עם גבר לא מזוהה שיצא ממכוניתה.

שלושת הימים חלפו מאז והבלונדינית או בן זוגה מעולם לא עשו צ'ק אאוט. על כן, מנהל המשמרת ועובד נוסף החליטו ללכת לבדוק אם האורחים עדיין נמצאים בחדרים. החדר הראשון היה ריק לחלוטין. כשנכנסו פנימה לחדר השני, הם נחרדו לגלות גופה של גבר תלויה ממתלה המעילים בארון. כמה שעות לאחר מכן, רשויות האכיפה קבעו באופן חד משמעי שמדובר בריאן ג'נקינס. הבלונדינית המסתורית ששילמה לו על החדר התבררה מאוחר יותר להיות אחותו למחצה, אלנה, שמתגוררת בקנדה.


מאז התפוצצות הפרשה, משפחותיהם של הדוגמנית ושל כוכב הריאליטי הגיבו לטרגדיה האיומה. ליסה לאפור, אמה של ג'סמין, טענה הפנתה אצבע מאשימה כלי ריאן, אותו היא הגדירה כאדם קנאי שנהג לריב עם בתה כמעט כל יום. "הוא כל הזמן היה מתרגז עליה בגלל שהיו לה קשרים טובים עם החברים שלה לשעבר", סיפרה בשיחה עם כתבי רשת CBS. בינתיים, דן ג'נקינס, אביו של ריאן התקשה להאמין שבנו מסוגל לבצע מעשים איומים כל כך.

"אם הבן שלי אכן אשם בפשע הנורא הזה, אז הוא איבד את שפיותו", סיפר בשיחה עם כתבי ה-LA Times. "מי שרצח את ג'סמין לא היה הילד שהכרנו במשך כל השנים האלה". מאז, אביו של הרוצח שב וטען כי בנו הושחת על ידי תעשיית הטלוויזיה ואורח החיים ההוליוודי. למרות זאת, עד היום אף אחד לא בטוח מה באמת היה המניע של ריאן ג'נקינס מאחורי הרצח המזוויע של ג'סמין פיורה.