תיירת בלגית עשויה למצוא את עצמה במאסר בטורקיה, אחרי שניסתה לצאת מהמדינה עם שריד ארכיאולוגי במזוודה שלה. קים מרגיטס, בת 28 מאנטוורפן, נתפסה בשדה התעופה וברשותה שלוש אבנים שהיא מצאה בחוף הים סמוך לעיירה מנבגט (Manavgat), ממזרח לאנטליה. לטענתה, היא התכוונה להשתמש באבנים כקישוט לאקווריום שלה.

האבנים הוחרמו בשדה התעופה ונשלחו לבדיקה במוזיאון אנטליה, שם התברר שמדובר בשריד ארכיאולוגי. שתיים מהאבנים היו למעשה אריחי ריצוף משיש והאבן השלישית הייתה קישוט כלשהו עם עיטורי רוזטה. בעקבות התגלית, מרגיטס נעצרה על ידי רשויות החוק בטורקיה.

לפי החוק לשימור עתיקות בטורקיה, שרידים ארכיאולוגים מוגדרים רכוש של המדינה והיחידים שיכולים לשנע אותם למדינות אחרות הם אנשים עם האישורים הרלוונטיים – בדרך כלל עובדים של משרד התרבות הטורקי או מומחים מטעם המוזיאון שמציג את אותו פריט.

התיירת הבלגית הובאה לבית המשפט בימים האחרונים ושם נדהמה לגלות שהיא מואשמת בסעיף הברחת שרידים ארכיאולוגיים, עבירה עליה אפשר לקבל קנס כספי או עונש מאסר שנע בין 3 חודשים ל-12 שנים – תלוי בחומרת המקרה.

בשיחה עם סוכנות הידיעות הבריטית Sky News, מרגיטס אמרה שהיא לא ניסתה להבריח שום דבר מחוץ לגבולות והכל זה תוצאה של טעות תמימה. "אני מבינה שעשיתי משהו לא בסדר ושעברנו על החוק. פשוט תטילו עליי קנס. אני אשלם כל סכום, לא משנה כמה הם ידרשו. אני מבינה את הטעות שעשיתי, אבל העונש בכלל לא פרופורציונלי".