"הסנגור שלך ניסה לטעון לאורך המשפט שאת לא מפלצת – אבל אני חולק עליו באופן קיצוני": אחות סיעודית נידונה אתמול לבלות את שארית ימי חייה מאחורי הסורגים, אחרי שהורשעה ברצח של 7 בני אדם. ריטה מייס, לשעבר אחות בבי"ח מיוחד לווטרנים במדינת מערב וירג'יניה, נידונה לרצות 7 מאסרי עולם ועוד 20 שנות מאסר בגין תקיפה בנסיבות מחמירות של קורבן נוסף.

גזר דינה של האחות מייס הגיע אחרי שזו הודתה בהאשמות המיוחסות לה במסגרת עסקת טיעון עם הפרקליטות. החלטת השופט תומאס קלי חתמה את הפרשה המזוויעה, שהתפוצצה בקיץ של 2018 אחרי שפשעיה של האחות נחשפו על ידי הרשויות.

ממצאי החקירה חשפו כי האחות מייס התחילה לרצוח את המטופלים שלה ביולי של 2017, באמצעות מנות יתר של אינסולין. עד מהרה, רשימת הקורבנות שלה הלכה והתארכה, עד לשלב שבו עמיתיה למחלקה נהגו לקרוא לה "מלאך המוות" מאחורי הגב.

חוקרי המשטרה גילו בסופו של דבר את פועלה בתום חקירה שארכה שנתיים ובמסגרתה, הם אספו מאות ראיות ותשאלו יותר מ-250 אנשים. ביולי של השנה שעברה, האחות מייס הודתה ב-7 סעיפים של רצח מדרגה שנייה וסעיף אחד של תקיפה בנסיבות מחמירות – אחרי שניסתה לרצוח את הקורבן השמיני שלה.

האחות מייס פנתה אל בני משפחות הקורבנות והביע צער על מעשיה – אך מעולם לא חשפה מה גרם לה לרצוח את הווטרנים. "אין מילים שאני יכולה לומר למשפחות כדי להקל על מצבם", אמרה. "אני רק יכולה להביע צער על הכאב שגרמתי להם. איני מבקשת סליחה. אני יודעת שאם מישהו היה עושה לי דבר כזה, לעולם לא הייתי יכולה לסלוח לו".

השופט תומאס קלי חתם בסופו של דבר את הדיון באמירה נוקבת אל הנאשמת: "את מסוג האנשים הנוראיים ביותר עלי אדמות. אימהות נוהגות לומר לילדיהן שאין מפלצות בעולם, אבל זה שקר כל עוד את קיימת. את המפלצת שאף אחד לא חושד בה".