פאם שסטין בת ה-60 מטולסה שבאוקלהומה התרגשה לספר לחברתה הטובה על מערכת היחסים החדשה שלה, אך התבאסה נורא מהתגובה שלה: ״הוא יכול להיות הנכד שלך, את צריכה טיפול״. הסיבה – הגבר בחייה הוא בן 21 בלבד, ובין השניים יש הפרש של 39 שנים. ״אני עדיין לא מאמינה שאנשים שהם חברים שלי כבר למעלה מ-30 שנה לא יכולים להיות שמחים עבורי. ג׳ונתן הוא אהבת חיי ולא אכפת לי מה כולם אומרים״.

הקשר בין השניים התחיל בפברואר 2018 כאשר פאם קיבלה מג׳ונתן, שהיה בזמנו סטודנט להנדסת מחשבים, הודעה באפליקציית ההיכרויות Badoo. ״היו לו תלתלים שחורים והוא לא נראה מעל גיל 20, למרות שהפרופיל שלו טען שהוא בן 21. אני מעדיפה גברים צעירים מאז שנות השלושים שלי. התחלנו לשוחח וגיליתי ששנינו אוהבים אסטרולוגיה ואת חיק הטבע״.

לאחר מספר דקות של שיחה הודה ג׳ונתן שהוא בעצם בן 19. ״נלחצתי שאני אולי מבוגרת מדי בשבילו מכיוון שהיו לי שתי בנות בגילאי 32 ו-34, ואני אפילו סבתא. אבל למרבה המזל, הוא הודה שהוא תמיד רצה להיות עם אישה מבוגרת״. ג׳ונתן התגורר אז במינסוטה, במרחק של 1,450 ק״מ מטולסה, והשניים החלו לשוחח בווידאו מדי יום. שבוע לאחר מכן הוא כבר היה בדרכו לפגוש אותה. ״כשראיתי אותו לראשונה הוא נראה אפילו יפה יותר במציאות״, היא אומרת, ״רצנו אחד לשנייה והתנשקנו בתשוקה. זו הייתה אהבה ממבט ראשון״.

View this post on Instagram

A post shared by Pam Shasteen (@pamshasteen) on

עוד באותו היום, כשהשניים בילו בדייט, הם חטפו מבטים מוזרים מאנשים ברחוב. ״שמעתי אישה אחרת שאומרת לבחרה שלה שאנחנו נראים דוחים ושאנחנו לא צריכים להיות ביחד, וזה דיכא אותי. כל אדם שחלפנו על פניו תקע בנו מבט נחרד. למרבה המזל, לג׳ונתן לא היה אכפת וכשהגענו הביתה צחקנו על זה״.

בלילה שאחרי השניים שכבו לראשונה – ״עשינו אהבה וזה היה נפלא״, אומרת פאם. ״לא ממש ישנו באותו הלילה. הוא אולי צעיר ממני בעשורים שלמים אבל הוא לא היה לא מנוסה. הוא ידע בדיוק מה הוא עושה. במהלך הלילות שאחרי היינו כל הזמן אחד על השנייה. הוא היה מדהים, והרגשתי שאני מתאהבת בו״. כשבוע לאחר מכן, כשג׳ונתן ארז את החפצים שלו כדי לחזור הביתה, פאם נשברה ואמרה לו שהיא אוהבת אותו ושהיא לא רוצה שיילך, והוא הסכים. ״התגורר באותה תקופה על ספה של חבר במינסוטה, אז לא היו לו הרבה סידורי מעבר״, היא אומרת.

כבר ביום למחרת הזמינה פאם את שתי בנותיה כדי לפגוש את החבר החדש שלה. ״לפני שהם הגיעו סימסתי להם ׳רק אזהרה, הוא בן 19 והוא עבר לגור איתי׳. כשהן הגיעו הן היו בהלם כשהן ראו את הבייבי פייס שלו. הוא מיד אמר שהוא מקווה שהם יוכלו להיות חברים וחיבק אותן. וכשהן ראו אותו משחק עם הנכד בן ה-6 שלי, הן הודו שהן מחבבות אותו, והוקל לי שיש לי את ברכתן״.

View this post on Instagram

A post shared by Pam Shasteen (@pamshasteen) on

View this post on Instagram

A post shared by Pam Shasteen (@pamshasteen) on

View this post on Instagram

A post shared by Pam Shasteen (@pamshasteen) on

לא הרבה זמן לאחר מכן בישר ג׳ונת׳ן את הבשורה להוריו, ששניהם מעל גיל 60. ״הם הטענו שהם ידעו שתמיד היה לו קטע עם נשים מבוגרות וזה לא הפתיע אותם״, אומרת פאם. ״הם אפילו אמרו שהם מצפים לפגוש אותי״. הפגישה עם החברות שלה, כאמור, לא הלכה חלק: הן ישבו בשקט והיו קרות כלפיו, ואז אמרו לי שהוא מנצל אותי. נפגעתי כל כך והחלטתי לנתק איתן קשר, כי אני לא צריכה שליליות״.

במאי 2018, לאחר 3 חודשים של היכרות, הציע ג׳ונת׳ן לפאם נישואים: ״הייתי מאושרת״, היא אומרת, ״ידעתי שזה מהר אבל הייתי לפני גיל 60 וידעתי שצריך לחיות. חיכיתי כל חיי לפגוש את הנפש התאומה שלי, והנה הוא היה מולי״. השניים נסעו למינסוטה כדי לחגוג את האירוסין עם המשפחה שלו – ״הבטן שלי התהפכה כי אני מבוגרת יותר מאמא שלו״, היא אומרת, ״אבל הם קיבלו אותי בזרועות פתוחות וצחקו שג׳ונת׳ן סוף סוף מצא אישה בוגרת. מאז כולנו חברים טובים והמשפחה שלי אוהבת אותו, והנכד שלי עזרא אפילו קורא לו ׳סבא ג׳ון׳. אני שמחה שלקחתי את הסיכון הזה איתו, ולמרות שאיבדתי חברים לאורך הדרך, אני מאושרת כפי שלא הייתי מעולם״.