מוניקה מראס, בת 36 מניו מקסיקו, עומדת בימים אלה בפני 18 חודשי מאסר אם תימצא אשמה במשפטה שייערך מאוחר יותר השנה. האשמה: גילו עריות, שכן מוניקה מנהלת מערכת יחסים מינית עם בנה הביולוגי כיילב פיטרסון בן ה-19, שאותו מסרה לאימוץ כשהיה תינוק. מוניקה וכיילב מנסים כעת להיאבק בכתב האישום ולערער על המשפט, באמצעות בקשות לתרומות במימון ציבורי עבור קרן משפטית שהקימו.

מוניקה מספרת כי בפעם הראשונה בה הבינה שהיא מאוהבת בבנה, היא קראה לו והביעה בפניו את רגשותיה: ״אני מצטערת, אני לא יודעת איך תגיב לזה״, היא נזכרת שאמרה, ״אני אימא שלך ואתה בני ואני מאוהבת״. כיילב, בתגובה, אמר לה ״פחדתי להגיד לך, אבל גם אני מאוהב בך״.

לדבריה, שניהם קיבלו את העובדה שהם פשוט לא יכולים להסתדר זה בלי זו משום שהם מאוהבים, והיא לא מרגישה שזה מוזר משום שהוא הדבר הטוב ביותר שאי פעם קרה לה. ״הוא אהבת חיי, ואני לא רוצה לאבד אותו״, היא אומרת, ״הילדים שלי אוהבים אותו, כל המשפחה שלי אוהבת אותו. שום דבר לא יכול להפריד בינינו, לא בית המשפט, לא כלא, כלום״.

View this post on Instagram

A post shared by Tunde Ednut (@tundeednut) on

מוניקה הייתה רק בת 16 כשילדה את כיילב, והיא כאמור לא גידלה אותו. למעשה, הם נפגשו לראשונה בשנה שעברה כשהיה בן 18, לאחר שמצאו זה את זו בפייסבוק. מוניקה אספה אותו מבית אביו המאמץ בחג המולד, ולאט לאט הם החלו לפתח יחסים רומנטיים ורגשות זה לזו. כמה שבועות אחרי זה גם החלו לקיים יחסי מין.

״אני חייבת להיות איתו״, אמרה האם, ״כשאצא מהמעצר אני אעבור למדינה שמרשה לנו להיות ביחד״. למוניקה, אגב, יש תשעה ילדים מבני זוג שונים, והיא אף אומרת שהיא מוכנה לוותר על הזכות לראות אותם אם היא תיאלץ לבחור בינם לבין כיילב. השניים גרים כעת בנפרד בעיר קלוביס שבניו מקסיקו, שבה אסרו עליהם בתי המשפט לבוא במגע זה עם זו.