טביעות רגל בשלג הובילו ל"סלע יוצא דופן למראה" – שהתברר כמטייל שנעדר. הוא חולץ לאחר שנלכד בהרי הרוקי שבקולורדו ארה"ב, כשלגופו קפוצ'ון בלבד. כוחות חילוץ והצלה של מחוז צ'אפי שבמדינה (CCSR), מצאו אותו תקוע בהרים לאחר סערה הרסנית, שהחלה ביום רביעי האחרון.

מוקדם יותר באותו יום יצא המטייל לדרכו, אל שביל בפסגת הר פרינסטון, שגובהו למעלה מ-4,000 מטרים, כפי שנמסר מכוחות החיפוש. "כשמזג אוויר סוער התחיל להתפשט, המטייל מצא את עצמו לא מוכן: בלי מים, בלי אוכל, לובש רק קפוצ'ון מכותנה ובלי אף דרך לחמם את עצמו", מסרו הכוחות לתקשורת באזור.

המחלצים הראשונים שהגיעו לפסגת ההר בקולורדו (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
המחלצים הראשונים שהגיעו לפסגת ההר בקולורדו | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

עם רדת החשכה והטמפרטורות, החליט המטייל ללכת בעקבות מדרון תלול, מזרחית ממנו, במקום להסתובב ולשוב על עקבותיו. על פי שירות היערות של ארה"ב, מדובר במדרון שהוא מעין קרחת יער דמוית משפך, שנוצר על ידי מפולות שלגים גדולות ותכופות – כלומר על ידי מסות עצומות של קרח ושלג.

המטייל הצליח ליצור קשר עם כוחות החילוץ באמצעות הנייד שלו, אולם הם לא הצליחו לקבל מיקום GPS מדויק. כ-25 מחלצים נפרשו בשטח כדי לנסות לאתרו, במספר נקודות באזור. ביום חמישי שעבר, יום אחרי שפרצה הסופה, בשעה 12:40, מצא צוות החיפוש עקבות בעומק של כ-20 ס"מ בשלג.

"הצוות המשיך לעקוב אחר טביעות הרגל, עד שהוא הגיע למה שנראה כמו סלע יוצא דופן למראה, באזור השעה 2 בלילה", כפי שנמסר מהכוחות. "אחרי חקירה נוספת, התברר שזה לא סלע. אלא אדם שיושב זקוף בתנוחת עובר, מכוסה בשלג. הוא היה חי, אבל סבל מהיפותרמיה". במשך שלוש שעות ניסו הכוחות לחמם את המטייל. את ניסיונות החילוץ החלו לאחר מכן, בשעה 5:00, באמצעות חבלים, כדי להרים אותו ממורד מפולת השלגים.