גבר עם גידול עצום ברגלו הימנית מבקר בחריפות את שירותי הבריאות הציבוריים בברזיל, לאחר שאילצו אותו להמתין 3 שנים לניתוח. לוסיאנו פררה דה סאוזה, בן 43 מסאו פאולו, סיפר לכתבים מקומיים שהגידול הופיע לראשונה בשנת 2011, אז הוא היה בגודל של ענב. היום הוא כבר הגיע לגודל של כדורעף.

הגידול זוהה במהלך השנים בתור ליפּומה, גידול שפיר שעשוי מרקמות שומן. קוטרו עומד על כ-19 ס"מ. לדברי דה סאוזה, רופאים המליצו לו בהתחלה להתעלם ממנו, בטענה שהסרתו יכולה להביא יותר נזק מאשר תועלת. הגידול צמח לאורך השנים ומצבו הלך החמיר בזמן מגפת הקורונה. כעת רופאים חוששים שהגידול ילחץ על העורק הפמורלי (עורק הירך) ויפגע בכלי הדם באזור.

מצבו של דה סאוזה פורסם בכלי התקשורת הברזילאים ועורר סערה ציבורית. בעקבות זאת, הרשויות המקומיות מיהרו לקבוע לו תור לניתוח להסרת הגידול. אתר החדשות Globo1 דיווח לאחרונה כי דה סאוזה הובא לבית החולים, אך הניתוח כשל.

"הם הכניסו אותו לחדר הניתוח, אבל לא עשו שום דבר. רק עשו לו ביופסיה", סיפרה אשתו, סנדרה. "הסאגה שלנו ממשיכה. המנתח אמר שהמצב גרוע יותר ממה שהם חשבו. אנחנו מאוד מתוסכלים".

גורמים המעורים בפרטי המקרה סיפרו ל-Globo1 שהחשש העיקרי כרגע הוא שהעורק הפמורלי של דה סאוזה ייפגע במהלך הניתוח. על כן, הומלץ לבן ה-43 להתחיל טיפול אצל אונקולוג במטרה להקטין את הגידול לקראת ניתוח עתידי. סנדרה מאז הגיבה לאבחנת הרופאים ואמרה: "במילים אחרות, אנחנו צריכים להמשיך לחכות. עדיין לא איבדנו תקווה, אבל בינתיים הגידול ממשיך לצמוח".