בת 22 מארה"ב נהרגה בתאונת דרכים לאחר שכרית אוויר מזויפת התפוצצה לה בפרצוף. בני משפחתה של דסטיני באיסי תובעים כעת את החברה שמכרה לה את המכונית, בטענה שכלי הרכב בכלל לא היה צריך להיות על הכביש.

באיסי נהרגה ביוני של השנה שעברה, אחרי שהייתה מעורבת בתאונה סמוך לעיר פונטה גורדה, פלורידה. לפי כתב התביעה, כרית האוויר התפוצצה לה בפרצוף כמו "רימון יד" והעיפה רסיסים של פלסטיק ומתכת לכל עבר. "מספר חלקיקים פגעו בפניה של גברת באיסי, בראשה ובצווארה, וגרמו למותה", צוין בכתב התביעה. בהמשך נטען כי כרית האוויר הותקנה במכונית בעקבות תאונה אחרת ושהיא הייתה מזויפת.

אנדרו פליקס, עורך הדין של בני המשפחה, טען כי מכוניתה של באיסי הייתה מעורבת בתאונת דרכים בספטמבר של 2022. לדבריו, התאונה הייתה קשה כל כך שהיו צריכים לסווג את כלי הרכב כ"טוטאל לוס". למרות זאת, הוא נמכר לחברת Enterprise Rent-A-Car על ידי בית המכירות הפומביות Manheim Auctions והועבר לתיקון במוסך Jumbo Automotive, שם התקינו את כרית האוויר המזויפת.

פליקס הוסיף בכתב התביעה שבמוסך הסירו גם את מנגנון הבלימה בחגורת הבטיחות של הנהג – זה שמונע ממנו להתנגש בהגה בזמן עצירה פתאומית. לאחר מכן, המכונית נמכרה לבאיסי.

"לא היה לה מושג שהיא נוסעת ברכב שתיקנו אותו באופן בלתי חוקי ושלא היה אמור להיות בכלל על הכביש", טען פליקס בכתב התביעה, שכולל 14 סעיפים של רשלנות. "לא היה לה מושג שהרכב הכיל חלקים מזויפים או שחגורת הבטיחות שלו לא תקינה". עורך הדין הוסיף גם תמונות מזירת התאונה הקטלנית, בהן אפשר לראות את מושב הנהג מגואל בדם.

חברת Manheim Auctions התייחסה לפרשה בהודעה לעיתון ה-Miami Herald. "מדובר בתקרית טרגית. בשלב הזה, אנחנו לא יכולים להגיב לכתב התביעה".