אם אתם לא מכירים את ברונו הדוב - הגי הזמן שתכירו. ברונו נצפה לראשונה בתחילת חודש יוני באזור מדינת וויסקונסין, אך מאז עבר יותר מ-640 קילומטרים ברגל, וביקר במדינות אילינוי, איווה ומיזורי, ואת כל המסע הארוך הזה הוא עושה כדי למצוא בת זוג.

למעשה, בסוף החודש שעבר, יותר מ-300 אנשים התאספו במחוז הנדרסון שבאילינוי כדי לצפות בו, לעודד אותו, לעקוב אחריו ובמקרים מסוימים גם להטריד אותו, מה שהדאיג לא מעט פקחים ברשויות שמורות הטבע. ״אנחנו רוצים לשמור על שלומם וביטחונם של האנשים והחיות כאחד״, נמסר מכוחות המשטרה באילינוי, ״ואם נמשיך לראות סיטואציות כמו אלה, המשטרה תתחיל לחלק דו״חות ולעצור אנשים״.

גם הרשות להגנת הטבע בארה״ב עוקבת אחר מסעו של ברונו ועובדת עם הרשויות המקומיות בכל מדינה שאליה הוא מגיע כדי להבטיח שהוא חוצה כבישים סואנים מבלי לסכן את הנהגים או את עצמו. בתחילת השבוע הוא אף נצפה באזור מחוז סיינט צ׳רלס במיזורי, לאחר שחצה את נהר המיסיסיפי בכוחות עצמו בשבוע שעבר.

לפי הביולוגית סטפני פיצסימונס, הסבירות היא שברונו החל במסע במטרה למצוא בת זוג ופרטנרית להזדווגות, והיא מזהירה את הציבור לשמור על מרחק של לפחות 90 מטרים ממנו. ״ברוב המקרים לא ראינו עימותים בין הציבור לבין הדוב, אבל כשהם קורים זה בעיקר באשמת האנשים״, היא אומרת. ״זה די חדש לראות דוב באילינוי, ואנשים רוצים לראות אותו בעצמם, אבל הם חייבים לזכור שהגורל הסופי שלו תלוי בהתנהגות שלהם, אחרת הרשויות ייאלצו להתערב ולהפריע לו. אם יניחו לו לנפשו, הוא יוכל להמשיך במסעו בבטיחות״.

לברונו יש כבר עמוד פייסבוק משל עצמו בשם ״שומרים על בטחונו של ברונו״, ובו יש יותר מ-46 אלף חברים אשר עוקבים אחר מסעו. שמו של הדוב, אגב, ניתן לו כמחווה לדוב אחר ששיחק בסרטים ובסדרות טלוויזיה בשנות ה-60 כמו למשל ״ Gentle Ben״, ״The Life and Times of Judge Roy Bea״ ו-״ Mara of the Wilderness״.