אישה תובעת פיצויים ממשטרת העיר סנטה פה, ניו מקסיקו, לאחר שלטענתה, שוטרים הצמידו אותה לקן של נמלי אש בזמן מעצר. התקרית אירעה בשנת 2021 בתום מרדף של התובעת, טיילור רוג'רס, עם משטרת סנטה פה. כעת עורכי דינה פרסמו את התיעוד של מעצרה.

טיילור, במקור מאזור העיר יוטסון, טקסס, נעצרה לאחר שניסתה, לכאורה, לברוח מהמשטרה ונסעה נגד כיוון התנועה. בסרטון אפשר לראות שוטר נשען על גופה של רוג'רס, ששוכבת על הבטן עם הידיים אזוקות מאחורי גבה. תחילה היא אומרת לשוטר שהוא "קוטע את הסרקולציה שלה" ואז מתחילה לצעוק לו לגבי הנמלים. "יש לי נמלים על הפנים! נמלים עולות לי על הפנים, בבקשה", צועקת רוג'רס. "איך אתם מסוגלים לעשות לי את זה? יש לי נמלים על הפנים, בבקשה תעזבו אותי".

רנדל קלינן, עורך דינה של רוג'רס, התייחס לתיעוד בהודעה לכלי התקשורת המקומיים וטען שהמשטרה דרדרה את המצב בלי שום הצדקה, והשוטרים פעלו באלימות קיצונית. "טיילור רוג'רס נעצרה על ידי משטרת סנטה פה בלי שום סיבה", ציין קלינן. "הם זרקו אותה על האדמה באמצע היום, היישר על קן של נמלי אש ואז החזיקו אותה ככה בזמן שהיא צורחת". בהמשך, הוא חשף תמונות של התובעת עם אינספור סימני נשיכה על הפנים שלה.

"האם זה נחשב עינוי? אני חושב שזאת מילה קשה מאוד, אבל כן הייתי קורא לזה עינוי", הוסיף עורך הדין. "שוטרים השכיבו אותה בתוך קן של נמלי אש, בזמן שהיא צרחה ואמרה להם 'נמלי אש', והם לא נקפו אצבע. איך אתם הייתם קוראים לזה?". בהמשך, הוא הדגיש שתקרית האימים התחוללה לנגד עיניו של בנה בן ה-9 של רוג'רס.

דוברת משטרת סנטה פה התייחסו לתקרית ואמרו שגרסת השוטרים שונה מזו של רוג'רס. בדוח המעצר של הסמל רובן אספינוזה צוין שהאם ניסתה לבצע פנייה בלתי חוקית כדי להיכנס לחניון בית הספר של בנה. היא התבקשה לעצור את רכבה, סירבה, ביצעה פניית פרסה ונסעה נגד כיוון התנועה. בשלב הזה, שוטרים אחרים עצרו את רכבה, שלפו אותה החוצה והניחו עליה אזיקים.

בהמשך ההודעה מדוברות המשטרה צוין כי הקצינים לא הבחינו בנמלי אש בזירה והם "התייחסו אל רוג'רס בכבוד". כמו כן, הסרטון שפורסם על ידי עורך דינה של התובעת הוגדר כ"ערוך ומניפולטיבי" משום שהוא מסתיים בדיוק בשלב שאחד השוטרים אומר לרוג'רס: "תירגעי ואנחנו נרים אותך מהארץ".

רוג'רס הודתה בעקבות המעצר בניסיון בריחה ובית המשפט גזר עליה תקופת מבחן. כעת היא תובעת פיצויים ממשטרת סנטה פה ודורשת שהשוטרים בתחנה יעברו סדנת התנהגות ייעודית כדי למנוע מקרים כאלה בעתיד.