חוקרים הצליחו לגלות מה עלה בגורלו של מטוס קל שנעלם לפני יותר מ-50 שנה עם חמשת נוסעיו והטייס. החוקר התת ימי גארי קוזאק, יחד עם צוות בפיקודו, השתמשו לפני כחודש בצוללת רובוטית שמופעלת מרחוק ולהפתעתם מצאו את שברי מטוס סמוך לג'וניפר איילנד, מדינת ורמונט, ארצות הברית.

השנה הייתה 1971 כשכלי הטיס הפרטי אבד יחד עם הטייס ג'ורג' ניקיטה ושאר הנוסעים: דונלד מאיירס, פרנק ויילדר, ריצ'רד קירבי ווינדזור ורוברט רנסום ווילאמס ה-3. לאורך השנים, יצאו לדרך לפחות 17 מבצעי חיפוש נרחבים בתקווה לאתר את המטוס, אך אף אחד מהם לא צלח – עד עכשיו.

ההריסות התגלו בעומק של כ-60 מטרים מתחת לפני המים. קוזאק התייחס לממצאים בקרקעית האגם ואמר: "אנחנו בטוחים ב-99 אחוזים שזהו המטוס שנעלם ב-1971". לדבריו, להריסות שנמצאו יש את אותו צבע כמו למטוס האבוד, שהתגלה באגם הסמוך למקום שבו מגדל הפיקוח עקב אחריו. משפחות הנוסעים עודכנו על גילוי המטוס.

ברברה ניקיטה, אחייניתו של הטייס ג'ורג' ניקיטה, התייחסה לדיווחים בראיון לכל התקשורת האמריקאים ואמרה: "למצוא את המטוס נותן תחושת שלווה, אבל גם עצב. עכשיו אנחנו יודעים בוודאות מה קרה. ראינו כמה תמונות, וזה מאוד קשה לקבל את זה".

פרנק ויילדר, בנו של פרנק ויילדר שהיה על המטוס, אמר שהתגלית גרמה לו להקלה: "חיינו במשך 53 שנים מבלי לדעת אם המטוס נמצא באגם, או אולי על צלע הר איפשהו. זה קשה. עם זאת, אנחנו עדיין נשארנו עם הרבה שאלות ללא תשובות".

על פי החוקרים, תנאי הקור הקשים הקשו על החיפושים אחר המטוס מכיוון שהאגם קפא ארבעה ימים אחרי היעלמותו. עם זאת, אף שקוזאק בטוח שזה המטוס האבוד, המועצה הלאומית לבטיחות בתחבורה עדיין לא בטוחה בכך ובודקת את הנושא.