אדוארד ארצ'בולד היה בן 32 כשנרשם לתחרות אכילת מקקים ותולעים בפלורידה – הסיבה? הפרס הראשון בתחרות: נחש פיתון בשווי 700 דולר. באוקטובר 2012,  ארצ'בולד אכל עשרות מקקים בתחרות שנערכה בחצות מחוץ לחנות הזוחלים "בן סגל רפטיילס", יחד עם עוד 30 אנשים שעשו את אותו הדבר.

על פי כללי התחרות, הפרס יעבור ל"בחור או לבחורה שיאכלו הכי הרבה חרקים בארבע דקות בלי להקיא". ארצ'בולד הספיק אפילו לעדכן את עמוד הפייסבוק שלו בזכייה: "הצלחתי לאכול עשרה מקקים ב-30 השניות הראשונות", הוא כתב, "לידי אנשים פשוט הקיאו את מה שאכלו, ואני המשכתי". הוא אומנם ניצח בתחרות, אולם מיד לאחר מכן הוא התמוטט ומת מחוץ לחנות הזוחלים.

הסברה הרווחת קיום היא שבן ה-32 נחנק למוות מאחד המקקים שזלל. עם זאת, בעלת החנות טוענת כי זו לא הסיבה. "מקקים מהסוג שארצ'בולד אכל נאכלים על ידי אנשים בכל רחבי העולם", היא אמרה בשיחה עם כלי התקשורת בפלורידה. "הם גודלו בבית עבור הזנה לחיות מחמד. זה בסך הכל חלבון נקי".

בעלת החנות הוסיפה גם שארצ'בולד, ושאר המשתתפים בתחרות, היו מודעים לחלוטין למה שהם עושים וחתמו על כתבי ויתור יסודיים שבו נאמר כי "הם לוקחים אחריות מלאה בהשתתפות בתחרות הייחודית והלא שגרתית הזו" – כך לפי עורך הדין שלה. לדבריה, היא לא פגשה את  ארצ'בולד עד יום התחרות. "הוא נראה כמו בחור פרוע", סיפרה. "לבש בנדנה, רצועות על היד ועוד. הוא הציג את עצמו כחובב נחשים וניסה לזכות בנחש עבור חברו".

תחרות מסוג זה היא הראשונה שנערכה באזור, למרות שאחד העובדים במקום אמר כי "לקוחות קונים מקקים למאכל כל הזמן". בשיחה עם האתר ה-Palm Beach Post, בחורה בשם רנה – שסירבה למסור את שם משפחתה – אמרה שגם היא אוכלת חרקים כתחביב. "לתולעים מסוג מסוים יש טעם טעים, לצרצרים אין ממש טעם, ולתולעי קמח יש טעם של אגוזים".