"הוא איים עליי בעבר – אבל הוא לא יאיים עליי יותר לעולם": פנסיונרית בריטית מואשמת ברצח האכזרי של בעלה, אותו היא דקרה למוות במטבח של בית במחוז סומרסט, דרום-מערב הממלכה. בית המשפט התיר לאחרונה לפרסם תיעוד באורך של 18 דקות ממצלמות האפוד של השוטרים הראשונים שהוזעקו לזירה ופגשו את פנלופה ג'קסון בת ה-66 דקות ספורות אחרי האירוע.

ג'קסון סיפרה לשוטרים כיצד דקרה 3 פעמים את בעלה, דיוויד ג'קסון בן ה-78, והותירה אותו לדמם למוות על רצפת ביתם. השיחה אז קיבלה תפנית ביזארית כאשר החשודה המשיכה לתאר את נסיבות הפשע לשוטרים, תוך כדי שהיא מתלוננת על הקור מחוץ לביתה.

"אני יכולה לקחת את המעיל שלי? הוא (דיוויד) שוכב על הרצפה במטבח", אמרה ג'קסון לשוטרים שעצרו אותה בחשד לניסיון רצח. בת ה-66 אז הדגישה: "זה לא היה ניסיון. אפשר בבקשה לקחת את המעיל שלי? הוא שם בפנים. אני מודה בהכל. הוא (דיוויד) שוכב על הרצפה במטבח".

אחת השוטרות שהוזעקה אז יצאה מהבית ואומרת שצריכים להזעיק אמבולנס למקום, כי צריכים להתחיל פעולות החייאה. "אוי לא, לא-לא-לא, בבקשה אל תעשו את זה", המשיכה ג'קסון. "הייתי צריכה לדקור אותו עוד כמה פעמים". הפנסיונרית אז נלקחת לניידת המשטרה והשיחה הביזארית המשיכה שם.

"דקרתי אותו פעם אחת כי הוא היה בריון אגרסיבי ונמאס לי ממנו", טענה ג'קסון כשהיא יושבת בניידת. "אז הוא אמר לי שאני לא אעשה את זה שוב ודקרתי אותו פעמיים נוספות". בן ה-66 אז ממשיכה להתלונן על הקור ומוסיפה: "המעיל שלי. כנסו מקדימה, תראו ארון בגדים אפור. עם קצת מזל, בשלב הזה יהיה כבר מאוחר מדי בשביל להציל את דיוויד".

ג'קסון אז הובאה לתחנת המשטרה, שם דיווחו לה שהיא עצורה בחשד לרצח. "אוי נהדר", היא עונה לפני שאחד השוטרים ניגש למדוד לה חום. "זה יהיה ממש מושלם אם עכשיו יגלו שנדבקתי בקורונה. אפשר בבקשה לקבל נעלי בית?".

מעבר לתיעוד ממצלמות האפוד של השוטרים וסרטונים מתחנת המשטרה, בית המשפט התיר לפרסם גם את תוכן שיחתה של ג'קסון עם מוקדנית 999 (שירות ההצלה הבריטי). בדו-שיח בין השתיים, המוקדנית ניסתה לדרבן אותה לעזור לבעלה, אך זו סירבה בתוקף לשתף פעולה.

"אני לא עושה שום דבר כדי לעזור לו", אמרה. "מגיע לו כל מה שקרה לו. אני מקבלת את כל מה שיגיע אליי. למעשה, אולי אני אפילו אלך לשם ואדקור אותו שוב. חשבתי בהתחלה שדקרתי אותו בלב, אבל אז נזכרתי שאין לו לב".

ג'קסון הובאה מאז לבית המשפט, שם היא כפרה בהאשמות כי רצחה את בעלה. למרות זאת, היא הודתה מאז בהריגה. בצוות ההגנה שלה טוענים כי בת ה-66 היא קורבן התעללות כבר יותר מ-20 שנה והתקרית המצערת הייתה תוצאה של עימות מתמשך עם דיוויד. המשפט עדיין בעיצומו.