משתמש אחד בטיקטוק הדהים את הגולשים ברשת אחרי שפרסם סדרת סרטונים ברשת החברתית, עם ממצאים מהסיורים שלו במכרה נטוש במערב ארה"ב. ברנט אדנרווד עבר להתגורר לפני כשנה בעיירת כורי כסף ישנה שננטשה על ידי תושביה בשלהי המאה ה-19. מאז, הוא מתעד את הסיורים שלו במכרות העמוקים והצפופים.

באחד הפוסטים של אנדרווד אפשר לראות כיצד הוא משתמש במחפרון בשביל לחשוף פתח של מכרה שנסגר. בפנים הוא מגלה ממצאים שונים שנקברו לפני יותר מ-140 שנה. בין ה"אוצרות" אפשר לראות גזרי עיתון משנת 1878, עפרות של כסף ואפילו מקלות של דינמיט.

 

בסרטון אחר הוא מציג לעוקבים שלו כיצד הכינו כסף באותם ימים. בעזרת ספר הדרכה ישן (פורסם ב-1886), עפרות כסף שמצא במכרה נטוש, תנור מיוחד וכימיקלים שונים, אנדרווד מצליח להפיק כמה גושים זעירים של כסף טהור.

בסרטונים אחרים, מרתקים לא פחות, אפשר לראות אותו צולל אל מעמקי האדמה ומסייר במכרות נטושים. אנדרווד גולש בחבלי סנפלינג, הולך במעברים צרים וכל הדרך מתעד את מסעותיו. באחד הפוסטים, הוא אפילו מצא שרידים של גוויות בעלי חיים שכנראה נגררו לשם על ידי חיית טרף כלשהי.

מאז שהתחיל להעלות את הסרטונים שלו לרשת, אנדרווד טיפח חשבון טיקטוק עם קרוב ל-3 מיליון עוקבים. חלק מהפוסטים שלו נצפו כבר מאות אלפי פעמים, בעוד שאחרים נצפו מיליוני פעמים על ידי הגולשים המרותקים.

"הבחור פה משחק מיינקראפט בגרסת המציאות", כתב אחד הגולשים. "עדיין לא הצלחתי להבין אם הוא חי את החלום שלי, או את הסיוט שלי". לגמרי חי את החלום אם אתם שואלים אותנו – כל עוד הוא לא יגמור כמו ג'ון אדוארד ג'ונס במערת "נאטי פאטי" ביוטה.