אמן קעקועים ופירסינג אוסטרלי מואשם בהריגת אחת הלקוחות שלו, אחרי שטיפול שעברה אצלו להשתלת פתית שלג מפלסטיק גרם להתדרדרות קיצונית במצבה הבריאותי. המשפט נגד ברנדן לי ראסל (40) נפתח לאחרונה כאשר המקעקע כפר באשמה נגדו וטען כי גורמים אחרים שאינם קשורים אליו הובילו למותה של הלקוחה.

התקרית ארעה בתחילת שנת 2017. הלקוחה, שפרטי זהותה לא הותרו לפרסום, הגיעה אל ראסל לצורך פרוצדורת Body Modification בה הוא החדיר מתחת לעורה דגם של פתית שלג מפלסטיק. לטענת בני משפחתה, הלקוחה התלוננה על כאבים כבר אחרי הניתוח – אך זה טען כי מדובר בתופעת לוואי מוכרת.

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי הלקוחה חזרה בשלב מסוים לקליניקה של ראסל לצורך הסתכלות. שם, המקעקע הוציא את פתית השלג, שטף את הפצע והחדיר את הדגם בחזרה. בני משפחתה סיפרו שהיא המשיכה להתלונן על כאבים בימים שלאחר מכן ואף אמרה לראסל שהיא חוששת שהפצע הזדהם. על כך הוא לכאורה ענה: "זה לא זיהום – זה גירוי".

אמה של הלקוחה תיארה את הפצע על דוכן העדים בבית המשפט ואמרה שלא היה שום ספק שמדובר בזיהום. "הפצע היה בגוון ירקרק וצהוב", אמרה. "כל אדם בר דעת היה מבין שמדובר בזיהום". מאוחר יותר, המומחה לרפואה משפטית שניתח את גופתה הבהיר שאם ראסל היה מפנה אותה לביה"ח, רופאים כנראה היו מצליחים להציל את חייה.

"היא סבלה מזיהום ורופאים היו יכולים להציל אותה בעזרת התערבות כירורגית", ציין הפתולוג יוהן דופלו. "אני לא מבין מה עבר לו בראש. להחדיר גוף זר אל תוך אזור מזוהם היא פעולה שמנוגדת לכל מה שאנחנו יודעים בתחום הרפואה".

מיכל מנטז', הסנגורית של ראסל, גרסה מנגד כי ייתכן שמותה של הלקוחה נגרם כתוצאה מחסר איזון תרופתי באותה עת. הפתולוג הסכים שזה אכן מתקבל על הדעת שערבוב התרופות החמיר את מצבה הרפואי של הלקוחה. אף על פי כן, הוא הדגיש שזה לא היה אמור לגרום למותה בשום פנים ואופן.

ראסל הואשם מאז בעוד שני מקרים בהם פרוצדורות Body Modification שערך לנשים גרמו להחמרה במצבן הרפואי – אך הן שרדו בשני המקרים. המשפט שלו צפוי להמשיך ביום חמישי הקרוב.