"מעדיפה לבכות בתוך רולס רויס, מאשר להיות מאושרת על אופניים": פטריציה רג'יאני מוכרת עוד בימינו בתור אחת הנשים השערורייתיות ביותר בהיסטוריה המודרנית של איטליה. נולדה בחורף של 1948, היא הייתה בת המעמד העליון במדינת המגף ובשנת 1983, התחתנה עם מאוריציו גוצ'י – מי שעמד בזמנו בראש משפחת גוצ'י, המפורסמת בגלל מותג האופנה היוקרתי שלה. למרות זאת, שמה נקשר בעשרות השנים האחרונות דווקא בגלל פשע מזוויע, שהוביל אותה לרצות יותר מעשור מאחורי סורג ובריח.

חייה של רג'יאני השתנו לחלוטין ב-2 במאי, 1985, אחרי שבעלה מזה 12 שנים הודיעה לה כי הוא יוצא לנסיעת עסקים קצרה. בפועל, הוא עזב אותה בשביל להיות עם מאהבת צעירה יותר. ברגע שנודעה לה האמת לגבי נסיעתו, השניים נפרדו. אף על פי כן, הסכם הגירושין שלהם לא הושלם לפני 1991.

על פי הסכם הגירושין של רג'יאני וגוצ'י, היה עליו לשלם לה מדי שנה מזונות בשווי של חצי מיליון דולר. הסכום אמנם הספיק לאיטלקייה בשביל לממן את אורח חייה הראוותני, אך עד מהרה היא החלה לחשוש לעתיד של שתי בנותיה – ובייחוד לכספי הירושה שלהן.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Lady Gaga (@lady.chromaticax)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by @cartadazuccheroblog

 

באמצע שנות ה-90, זמן קצר אחרי שמכר את המניות שלו בחברת האופנה במחיר של 170 מיליון דולר, גוצ'י החל לבזבז את כספו באופן אובססיבי. מעבר לזה, הוא ניהל מערכות יחסים עם נשים שונות ורג'יאני חששה שלא רחוק היום שבו תראה את הירושה שלה ושל בנותיה נעלמת לחלוטין. על כן, היא החליטה לעשות מעשה קיצוני.

ב-27 במרץ, 1995, שנה וחצי אחרי שמכר את המניות של חברת האופנה, מאוריציו גוצ'י חוסל בכניסה למשרדים שלו. לקח לבלשים פחות משנתיים לגלות שאשתו לשעבר של איל האופנה עמדה מאחורי החיסול האכזרי. היא נעצרה בעוון מעורבותה בקנוניית הרצח, הורשעה במעשיה שנה מאוחר יותר ונידונה ל-29 שנות מאסר.

מאז הרשעתה בקנוניית הרצח, רג'יאני קיבלה את הכינוי המצמרר "האלמנה השחורה" (בשל נטייתה של העכבישה הארסית לחסל את בן זוגה בטבע). שנתיים אחרי גזר הדין, בנותיה עתרו לקיצור עונשה בטענה שגידול סרטני במוחה השחית את דעתה וגרם לה להזמין את הרצח הברוטלי. בית המשפט נענה לעתירה וקיצר את עונשה ב-3 שנים. כמה חודשים לאחר מכן, רג'יאני ניסתה לחנוק את עצמה למוות מאוחרי הסורגים בעזרת אחד משרוכי הנעליים שלה – אך ללא הצלחה.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by NetworkPN (@networkpn)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Neomag (@info_neomag)

 

באוקטובר 2011, הפרשה עלתה שוב לכותרות ברחבי העולם אחרי שבית המשפט הציע לרג'יאני לרצות את המשך מאסרה בבית סוהר עם תנאים טובים יותר. למרות זאת, היא סרבה להצעה אחרי שגילתה כי תיאלץ כנראה לעבוד בפס ייצור של הכלא. האיטלקייה אז תבעה את המשפט האלמותי: "בחיים שלי לא עבדתי – ואני בטח לא מתכוונת להתחיל עכשיו".

באוקטובר 2016, אחרי שריצתה 18 שנות מאסר, רג'יאני שוחררה מבית הסוהר אחרי שעונשה קוצר בגלל התנהגות טובה. שנה מאוחר יותר, בית המשפט פסק כי היא זכאית לקבל מיליון דולר כל שנה מהונו של בעלה לשעבר, עד למותה.

סיפורה המופרע של האיטלקייה עובד בשנת 2001 לספר "בית גוצ'י: סנסציית הרצח, הטירוף, הזוהר והחמדנות", מאת שרה ג'יי פורדן. מאוחר יותר השנה, צפוי לצאת עיבוד קולנועי הוליוודי לספר על חייה של פטריציה רג'יאני, בבימויו של רידלי סקוט ("גלדיאטור", "תלמה ולואיז") ובכיכובה של ליידי גאגא ואדם דרייבר ("בנות", "מלחמת הכוכבים").