אושיית רשת מקליפורניה, ארה"ב, מואשם בשני סעיפים של רצח מדרגה ראשונה, אחרי שנעצר בגין הרצח של אשתו וידיד שלה. עלי נאסר אבולבן, בן 29 מסן דייגו, מואשם כי התפרץ בשבוע שעבר לדירה של אשתו, אנה אבולבן (28), כשהוא חמוש באקדח וירה למוות בה ובידידה רייבורן ברון (29).

חוקרי המשטרה סבורים כי המניע לרצח היה קנאה, אחרי שהתברר שאנה תכננה לפתוח בהליכי גירושין נגד בן זוגה. ממצאי החקירה חשפו כי בת ה-28 סילקה את עלי מדירתם כמה ימים קודם לכן אחרי שהגישה נגדו תלונה על תקיפה ואלימות במשפחה בחודש שעבר. למרות זאת, הנאשם הצליח לשכפל מפתח לנכס וחזר לשם ב-21 באוקטובר.

מהפרקליטות נמסר כי אבולבן פרץ לדירה בזמן שהייתה ריקה והתקין אפליקציית האזנה על מכשיר הטאבלט של בתם. מאוחר יותר, הוא חזר למקום עם אקדח טעון אחרי ששמע לטענתו את שני הקורבנות משוחחים ומצחקקים. טארן ברסט, המשנה לתובע המחוזי, טוען כעת שאבולבן האשים את השניים בבגידה לפני שירה בשניהם למוות. ברון נורה בצווארו, בלחיו ובגבו, בזמן שאנה נורתה כדור אחד בראשה.

עלי נאסר אבולבן מוכר ברשתות החברתיות בתור jinnkid, שם הוא לרוב מעלה מערכונים קומיים על משחקי מחשב וחיקויים. מאז 2018, הוא טיפח לעצמו עדת מעריצים גדולה, עם יותר מ-263 אלף עוקבים באינסטגרם וקרוב למיליון עוקבים בטיקטוק. ב-21 באוקטובר, שעות ספורות לפני הרצח, הוא אפילו העלה סרטון לחשבון הפייסבוק שלו ובו מערכון קומי של ג'ון וויק וטוני מונטנה (גיבור הסרט Scarface) משחקים פוקר.

אבולבן הובא למעצר בשעות הערב המאוחרות של יום חמישי שעבר והואשם בשני סעיפים של רצח מדרגה ראשונה. הוא כפר באשמה בשימוע שנערך ביום שני האחרון ונשלח בחזרה לבית המעצר המחוזי, שם הוא מוחזק ללא ערבות. נכון לרגע זה, לא ברור אם הפרקליטות מתכוונת לדרוש מבית המשפט גזר דין מוות.

מאז התפוצצות הפרשה המזוויעה, לואיס מרינארי, בן דודו של הנאשם, התייחס להשתלשלות העניינים וטען שעלי יצא מדעתו אחרי שהפך לאושיית רשת. "אני חושב שהפופולריות ברשת נתנה לו תחושה של עליונות על כולם", טען מרינארי בשיחה עם כתבי רשת NBC. "אני חושב שזה גרם לו לחשוב שהוא טוב יותר מאחרים ואף אחד לא יכול לעשות לו כלום".

מרינארי הוסיף כי לדעתו הרשתות החברתיות היוו לאבולבן מרחב שבו הוא יכול לברוח מהבעיות הנפשיות שלו. "הוא היה אדם מאוד חסר ביטחון – והוא עדיין כזה", הוסיף בן דודו של הנאשם. "אני חושב שטיקטוק, אינסטגרם, יוטיוב, פייסבוק וכו', יצרו אצלו תחושה של מציאות מזויפת אליה יכול לברוח... לברוח רחוק מהדיכאון שלו ומכל דבר אחר שהשתולל לו בראש. אני חושב שהתהילה יצרה רוצח". באשר לרצח של אנה, מרינארי טען שהמניע היה האובססיה של עלי אליה.

"הוא אהב אותה כל כך שזה הפך בסופו של דבר לאובססיה", הוא הוסיף. "היא לא הצליח לתפוס את העובדה שהוא לא מסוגל לשלוט בה כי היו לה חיים משלה והיא הייתה עסוקה מאוד. הוא לא יכול היה לשלוט בה יותר וזה הטריף אותו. אני חושב שזה מה שהוביל אותו לרצוח אותה". אבולבן יובא לשימוע נוסף עוד הערב ונכון לעכשיו, הדיון המקדים לקראת משפטו נקבע לינואר 2022.